Kooperatif tarihinde ilk kez kapalı 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarihinde ilk kez kapanıyor. 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'a kadar sürecek olan tam kapanma sürecinde kooperatifin kapalı olacağı bildirildi. 

PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin 8 sayılı genelgesi ile 17 gün sürecek tam kapanma döneminde; kooperatiflerin ve üst birliklerin muafiyet kapsamında olmadığı kaydedildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, kooperatif takibindeki borçların yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın da 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldığını söyledi. Başoğlu, bu tarihe kadar takipteki ortakların borçlarını yapılandırabileceğini dile getirdi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu yaptığı açıklamada, “Tam kapanma sürecinde bazı kurumların muaf olduğu açıklanmıştı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nden elimize ulaşan 8 sayılı genelgede doğrultusunda, kooperatifimiz 17 günlük zaman zarfında kapalı olacaktır. Krediler, tahsilatlar ve ödemeler de durdurulmuş oldu. Cuma gününden itibaren kooperatifimiz kapalı olacaktır. Borcunu zamanında ödeyemeyen esnaflarımızın yapılandırması normalde bugün sona ermişti. Merkez birliğimiz yeni bir karar alarak, bunu 31 Temmuz 2021’e kadar uzattı. Yapılandırmayı gerçekleştiremeyen esnaflarımıza da 3 aylık bir kolaylık sağlanmış oldu. Gelecek borçlar için de Haziran sonuna kadar borçların bir kısmı ertelenmişti. Bu uygulama da devam etmektedir” dedi.    

  
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN