Kökten, 'Tatilini iptal eden misafirlerimiz var'

Fethiye ve Ölüdeniz 9 günlük bayram tatili dolayısıyla adeta dolup taştı. Dünyaca ünlü Ölüdeniz'de bayramla başlayan yoğunluk devam ediyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan Fethiye ve Ölüdeniz’de yaşanan trafik sorunları gün geçtikçe büyüyor. Ölüdeniz’e konaklamak için gelmek isteyen misafirlerin Ölüdeniz’e ulaşamadıklarını belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Gerçekten Ölüdeniz’e konaklamak için gelen misafirlerimiz Ölüdeniz’e ulaşamadıkları için konaklamaya gelemiyorlar. Rezervasyonlarını iptal edip gelmeyenler dahi oldu” dedi.

YOĞUNLUK PEK İÇ AÇICI DEĞİLDİ
9 günlük bayram tatiliyle başlayıp hala devam eden yoğunluğun esnaflar için iç açıcı olmadığına değinen Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Bayram sezonu trafik anlamında inanılmaz kilitliydi. Buradaki trafikten dolayı inanılmaz bir yoğunluk var ama Ölüdeniz içindeki esnaflar için pek iç açıcı değildi bu yoğunluk… Çünkü gerçekten Ölüdeniz’e konaklamak için gelen misafirlerimiz Ölüdeniz’e ulaşamadıkları için konaklamaya gelemiyorlar. Rezervasyonlarını iptal edip gelmeyenler dahi oldu. Bayram bittikten sonra trafiğin biteceğini herkes umut etti. Ama görüyorsunuz ki şu an hala trafik var. Bayram bitmesine rağmen hala daha trafik devam ediyor. Bu konu ile ilgili yetkililerin reel olarak fizibilite yapmaları gerekiyor. Gerçek çözüm ne olursa ona göre bir hamle yapmalarını rica ediyoruz. Eğer bizi de ararlarsa bu konu ile ilgili birkaç fikrimiz var” şeklinde konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN