Kıvrak, tekrar başkanlığa seçildi

Fethiye Yörük Türkmen Derneği gerçekleştirdiği kongrede sonucunda oy birliği ile Ramazan Kıvrak tekrar başkan seçildi.Kongrede üyelere hitaben bir konuşma yapan Kıvrak, derneğe ait bir hizmet binası kazandırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek 'Fethiye Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek, ülke içi yapılan turizm fuarlarında Yörük derneklerinin de yer alarak kültürü nesillere aktarmak istiyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Fethiye Yörük Türkmen Derneği’nin 6. olağan kongresinde mevcut Başkan Ramazan Kıvrak, tekrar başkan seçildi. Kongreye katılan üyelerin tamamının oyunu alan Kıvrak, Yörük kültürünü tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için ülke içinde gerçekleşen turizm fuarlarına katılmak için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.
Kongre, dernek binasında gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Kongrede divan başkanlığını Zeyat Hekimci; üyelikleri ise Behice Yaba ve Özer Dinç yaptı. Geçen yönetimin mali ve faaliyet raporları okunup, oy birliği ile ibra edildi. 
Gerçekleşen oylamanın ardından kongreye katılan üyelerin tamamının oyunu alan ve 6. kez tekrar Fethiye Yörük Türkmen Derneği başkanlığına seçilen Kıvrak, öncelikle ilk faaliyetlerinin yeni bir dernek binasına taşınmak olduğunu söyledi.Muğla’da bulunan Yörük derneklerinin yanı sıra Antalya’nın batı ilçelerinde bulunan dernekleri ile Denizli’nin güneyinde yer alan dernekleri ile bir araya gelip federasyon kuracaklarını kaydeden Kıvrak, “Amacımız Yörük ve Türkmenlerin kültürünü daha fazla topluma yaymak. Bunun için çeşitli çalışmalar içerisinde bulunacağız. Örneğin Fethiye Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek, ülke içi yapılan turizm fuarlarında Yörük Derneklerinin de yer alarak kültürü nesillere aktarmak istiyoruz. Örneğin Fethiye Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek, ülke içi yapılan turizm fuarlarında Yörük Derneklerinin de yer alarak kültürü nesillere aktarmak istiyoruz” dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN