Kısıtlamadan muaf olanlar görevinin başındaydı

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Kovid-19 salgını ile tedbirleri kapsamında gerçekleşen sokağa çıkma kısıtlamasında, Fethiye sessizliğe büründü. İnşaat ve kısıtlamadan muaf diğer sektörler görevinin başındaydı.

PAYLAŞ

Hafta sonu uygulanan kısıtlamada; saat 10.00 ile 17.00 arası vatandaşlar yürüme mesafesinde bulunan marketlere ve mahalle bakkallarına araçlarını kullanmadan giderek ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiler Fethiye’de de şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan marketler ve bakkallar; korona virüsü tedbirleri kapsamında faaliyetlerini sürdürdüler. Öte yandan ilçe merkezindeki inşaat ve tadilat çalışmaları devam etti.  

İnşaat şirketi çalışanı Kazak asıllı Sürmeli Ali yaptığı açıklamada, “Kısıtlama sürecinde bizler inşaat sektöründe olduğumuz için çalışmaya devam ediyoruz. Halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Salgın döneminde halkımız evinde kalsın. İnşallah en kısa sürede bu virüsten kurtuluruz. Vatandaşlarımız maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etsinler. Umarın en kısa sürede normal yaşantımıza döneriz. Devletin aldığı tedbirlere herkesin uyması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Balıkçılık yapan Uçkuner Gökmenoğlu açıklamasında, “Çevrede bulunan esnaflar ve bizler ekmek parası için uğraşıyoruz. Herkesin borcu ve çeşitli ödemeleri var. Pandemi sürecinde halkımız maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uysunlar. Virüs inanın şakaya gelmiyor. Çok dikkat edilmesi gerekiyor” dedi. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN