Kısıtlamada plajlar tatilcilere kaldı 

Korona virüsü vaka sayısındaki artış nedeniyle 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma kısıtlamasında Fethiye'ye gelen yerli ve yabancı tatilciler denizin keyfini çıkardılar. Tam kapanma nedeni ile Fethiye'ye gelen Ölüdeniz 'de ki açık tesislerde konaklayan yerli ve yabancı turistler havada sıcak olunca soluğu plajda aldılar. Tatilciler, 'tesisten çıkıp havada sıcak olunca güneşlenip, deniz keyfi yaptık' dediler. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Korona virüsü vaka sayısındaki artış nedeniyle 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma kısıtlamasında Fethiye’ye gelen yerli ve yabancı tatilciler denizin keyfini çıkardılar. Tam kapanma nedeni ile Fethiye’ye gelen Ölüdeniz ’de ki açık tesislerde konaklayan yerli ve yabancı turistler havada sıcak olunca soluğu plajda aldılar. Hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının 18 derece olduğu Fethiye’de, vatandaşlar evlerinde kapanıp, izole olurken, tatile gelen yerli ve yabancı turistler Ölüdeniz sahilinin keyfini çıkardı. Kafede oturup, Ölüdeniz’in masmavi sularını seyreden tatilciler aşırı sıcak havadan etkilenip, denize koştular. Kimi yerli ve yabancı turistler sere serpe güneşlenirken, sosyal mesafeyi gözeterek plajın farklı noktalarında denize girdiler. Deniz suyunun harika olduğunu söyleyen tatilciler, “kısıtlamada izole tatilimizi yapıyoruz” diye konuştular. 
Ailesi ile birlikte Tekirdağ’dan gelen bir tatilci, “18 günlük kısıtlamayı geçirmek için Ailemizle beraber Tekirdağ’dan Ölüdeniz’e geldik. Dün yerleştik. Kısıtlama bitince otelden ayrılacağız. Daha önceleri buranın sakin olduğunu bildiğim için yine tercih ettik. Geldiğimiz içinde mutluyuz. Hiç kalabalık yok. İzole bir tatil yapıyoruz. Denize de girdim. Deniz çok güzel... Zaten Fethiye’nin en ideal ayları bu aylar. Yazın çok sıcak oluyor. Burada olduğumuz çok mutluyuz. Virüs ülkemizi sardı. Böyle bir kısıtlama gerekliydi. Bizde kurallara uyarak tatilimizi yapıyoruz.” diye konuştu. 
Fransa’dan gelen bir turist ise, “Fethiye ve Ölüdeniz çok güzel. Muhteşem bir havası var. Denizi de mükemmel. Daha dün geldik. 1-2 hafta sonra döneceğim daha tam karar vermedim” dedi. 
Yörede inşaatta çalıştığını söyleyen Önder Kaya ise , “Bolu’dan hem tatile hem de çalışmaya geldik. İnşaat sektöründe çalıştığımız için izin belgemiz var. Havanın çok sıcak olmasıyla denize girdik. 10 dakika girip çıkmaya geldik. Hava çok sıcak ama denizde çok soğuk” ifadelerini kullandı.  
İNŞAATLARDA TEMPO ARTTI 
Öte yandan 17 günlük kısıtlama sürecinin ilk gününde Fethiye ve çevresindeki inşaatlarda tempo arttı. Özellikle Ölüdeniz ve Fethiye Taşyaka Mahallelerinde yapımı devam eden alt yapı çalışmalarında, sezonun yaklaşması nedeni ile tempo iyice arttırıldı. Müteahhit firma kısıtlama gününde de Fethiye Merkezinden Ölüdeniz yolu ve caddelerinde çalışmayı sürdürdü. Trafik geçişleri kontrollü şekilde yapılarken, bazı yollar kapalı tutuluyor. Kısıtlamadan muaf olan esnafların yanında yürüme mesafesinde alışverişe çıkanlar dikkat çekti. 

 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN