Kent Konseyi Genel Kuruluna Başkan Karaca da katıldı 

Fethiye Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu toplantısına Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Kent Konseyi üyeleri katıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu'ndaki toplantıda hazırlanan yönergeler görüşülüp, oylandı. 

PAYLAŞ

Fethiye Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurul toplantısında divan başkanlığına Birol Keski, katipliklere Şaban Arıkan ile Emel Yurtseven getirildi. Açılış konuşması Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan tarafından gerçekleşen genel kurulda, gündemde görüşülecek maddeler üzerinde yapılacak oylama hakkında bilgi aktarıldı. 

Olağan genel kurulda Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi Yönergesi, Fethiye Kent Konseyi İnsan Yerleşmeleri ve Korunacak Alanlar Çalışma Grubu Yönergesi, 24 Ekim 2019 tarihli Genel Kurul kararı ile kurulmasına karar verilen Erişilebilir Kent Çalışma Grubu’nun Engelli Meclisiiçinde yapılanması görüşülüp, oylanarak kabul edildi. Öte yandan Ekoloji Meclisi kurulması talebi, Yaşlı Meclisi kurulması talebi, Sanat Çalışma Grubu kurulması, Kültür Çalışma Grubu kurulması, Mahalle Çalışma Gruplarının kurulması, Çocuk Hakları Çalışma Grubu kurulması, Afet Çalışma Grubu kurulması, Hayvan Hakları Çalışma Grubu kurulması talepleri görüşüp, kabul edildi. 

Ayrıca genel kurulda Marmaris’te gerçekleştirilen Muğla Kent Konseyleri toplantısında alınan; Belediye Meclis Toplantılarında resmi gündem içinde Kent Konseylerine söz hakkı verilmesinin sağlanması,Çevre ve Şehircilik Bakanlığının MUÇEV ile imzaladığı kıyı alanı kira sözleşmelerinden, Akyaka için imzalanan sözleşmenin Haziran 2020 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 29.02.2020 Cumartesi saat 14.00’da Akyaka’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerden halkın katılımıyla  “Kıyılar Halka Geri Verilsin” temalı bir eylem gerçekleştirilmesi ve tüm ilçelerde kıyıların işletmesinin  MUÇEV’e değil ilgili belediyelere verilmesi için kamuoyu oluşturulması,Muğla Kent Konseylerini oluşturan her ilçede, ilgili Kent Konseyi tarafından tespit edilen sorunların çözümüne katkı sağlamak ve dayanışma bilincini yaygınlaştırmak amacıyla tüm Muğla Kent Konseylerinin ortak eylem ve açıklama yapması oylanıp, kabul edildi. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN