Kaymakam Şahiner, Ramazan Bayramını Kutladı

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla tüm İslam âleminin ve Fethiye halkının bayramını kutladı. Kaymakam Şahiner, mesajında yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.

Kaymakam Şahiner, Ramazan Bayramını Kutladı
Güncel
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla tüm İslam âleminin ve Fethiye halkının bayramını kutladı. Kaymakam Şahiner, mesajında yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.

Haber Editörü: Hülya Kulalı


Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla tüm İslam âleminin ve Fethiye halkının bayramını kutladı. 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Şahiner, mesajında yardımlaşmanın önemine vurgu yaparak, “Büyük Türk Milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz” dedi.


Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdendir.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız. Büyük Türk Milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz.

Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle;  Fethiyeli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 

Son Güncelleme: 22 Mayıs 2020 11:45

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN