Kaymakam Fırat'tan stant ziyareti

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan heyet ile birlikte Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) uygulamasının tanıtımı için kurulan standı ziyaret etti. Kaymakam Fırat daha sonra Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimleri olarak görev yapan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki birimleri ziyaret etti.

PAYLAŞ

KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığın artırılmasına yönelik olarak Sosyal Hizmet Merkezinin Koordinasyonunda Emniyet ve Jandarma Birimleri tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde kurulan standı ziyaret eden Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, görevlilerden bilgi aldı. Standa görevli personel tarafından kadınlara KADES uygulaması hakkında bilgi verilerek, KADES uygulamasının telefonlarına yüklenilmesi yönünde bilinçlendirme faaliyeti yapıldı. 

Daha sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindeki heyet Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yer alan Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekiplerini ziyaret etti. Kaymakam Fırat, yetkililerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN