Kaymakam Fırat huzurevi sakinlerini ziyaret etti

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle Fethiye Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

PAYLAŞ

Koronavirüs tedbirlerinin gözetildiği ziyarette; Kaymakam Fırat yaşlı büyüklerle sohbet ederek, istek ve arzularını dinledi. Ziyaret sırasında Huzurevi sakinlerinden İstanbul Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde sanatçı olarak uzun yıllar görev yaparak emekli olan Ömer Ali Otar, Kaymakam Eyüp Fırat için eser seslendirirken bu eser karşısında Kaymakam Fırat kendisini ayakta alkışlayarak teşekkür etti. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada “Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, tecrübeleri ve bilgi birikimleriyle bizleri aydınlatan, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara aktararak nesiller arasındaki sürekliliği sağlayan kıymetlilerimizdir.
Yaşlılarımızın toplumdaki yeri ve önemini bir kere daha hatırlayarak, onları sadece yılın bir günü veya bir haftası değil, her zaman gönülden hatırlanmaları gerekmektedir. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi ve hürmeti göstermeliyiz.
Onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğin mensubu olan bizlere düşen en büyük görev, bu ahlakı ve anlayışı yaşayarak ve yaşatarak genç nesillere aktarmak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle varlıklarıyla bizleri güçlendiren bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN