Kaymakam Fırat, Çanakkale Müzesini Ziyaret Etti

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve bazı protokol üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile geçtiğimiz günlerde Fethiye Erasta AVM'de açılan Çanakkale Gezici Savaş Müzesini ziyaret etti.

PAYLAŞ
Kaymakam Fırat, Çanakkale Müzesini Ziyaret Etti
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve bazı protokol üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile geçtiğimiz günlerde Fethiye Erasta AVM’de açılan Çanakkale Gezici Savaş Müzesini ziyaret etti.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye Erasta AVM’de sergilenen Çanakkale Gezici Savaş Malzemeleri Müzesini ziyaret eden Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Garnizon Komutanı Adil Emin Kaya, Kaymakam adayı Hilal Kızılkaya, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Çanakkale savaşından kalma orijinal malzemeleri inceledi. Müze Koordinatörü Cengiz Yürük Aslan’dan bilgiler alan heyet herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Büyük bir ilgi ile takip edilen müzede sergilenen malzemeler içerisinde,  Çanakkale Zaferini kazanan kahraman Mehmetçiklerimizin bugüne kadar pek bilinmeyen taştan yaptıkları taş düğmeler, sahra hastanelerindeki ameliyatlar esnasında acı çekmemek için dişledikleri keçeler ile zehirli yıldız çiviler dikkat çekti. Müzede Çanakkale savaşında havada çarpışan mermiler, düşmanlar tarafından kullanılan misket kurşunlu bombalar, Mehmetçiklerin giydikleri gömlek ve üniformalarla birlikte o dönemde cephedeki Mehmetçiğin kullandığı diğer malzemeler sergileniyor. Bin parçadan oluşan Çanakkale Gezici Savaş Malzemeleri Müzesi’nde 30 anlatım tablosu yer alırken, görsel canlandırmalı bir de sıhhiye çadırı da yer alıyor. Çanakkale Gezici Savaş Malzemeleri Müzesi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN