Kayıp Dağcı İçin Meraklı Bekleyiş

Fethiye'de 12 Mayıs Salı günü, sabah erken saatte, Pazaryeri Mahallesi'ndeki evlerinin karşısında bulunan Mendos Dağı'na antrenman tırmanışı için giden ve dönmeyen 35 yaşındaki kayıp dağcı ve milli sporcu Fikret Emre'nin annesi Füsun ile babası Levent Emre biricik evlatlarının bir an önce bulunabilmesi için Mendos Dağından gelecek güzel haberi bekliyor. Fikret Emre'nin yürüyüşe çıktığı gün oruçlu olduğu öğrenilirken yüzmeden triatlona, bisikletten dağcılığa çok yönlü sporcu olduğu kaydedildi. Kayıp dağcının anne ve babası FRT TV'ye konuştu.

PAYLAŞ

Fethiye’de 12 Mayıs Salı günü, sabah erken saatte, Pazaryeri Mahallesi’ndeki evinden karşıda bulunan Mendos Dağına antrenmana giden ve 9 gündür dönmeyen Fikret Emre’nin anne ve babası Mendos Dağından gelecek güzel haberi bekliyor. JAK, AFAD, AKUT, Likya ve Zirve Dağcılık ekipleriyle arkadaşlarının katıldığı Mendos dağındaki arama kurtarma çalışmaları gece gündüz devam ederken Emre’nin evinde de meraklı bekleyiş sürüyor. Anne Füsun ve baba Levent Emre biricik oğullarının sağ salim bulunması için arama faaliyetlerine katılanlardan güzel haber beklerken dağcı arkadaşları da Emre’yi bulabilmek için seferber oldular. 

MİLLİ SPORCUYDU…

Baba Levent Emre oğlunun sporu yaşam anlayışı haline getirdiğini belirterek “Oğlumuz sporu yaşam anlayışa haline getirmiş bir çocuktur. 4,5 yaşından bu yana sporun içerisindedir. Yüzmeye başlayıp, triatlon ve kayakla devam etti. Bu branşlarda Milli Takımlara kadar yükseldi. Kendi yaş gruplarına Avrupa ve Balkan dereceleri elde etti. Son dönemlerde dağcılık ve tırmanış üzerine yoğunlaşmıştı. Yerini bilen, görenlerin en yakın jandarma ya da polise haber vermelerini istiyoruz” dedi. 

“BEN OĞLUMUN SAĞ SALİM DÖNECEĞİNDEN EMİNİM”

Oğlunun bulunmasını sabırla bekleyen ve günlerdir uyumayan anne Füsun ise “Oğlum ara ara Mendos Dağı’na çıkıp, kamp yapıp geliyordu. Dağcılığa başladığından bu yana kampa giderdi. Buraya taşınalı 2 yıl oldu. Mendos Dağı’nın tırmanılabilecek yerlerini birlikte keşfe çıkardık. Salgının ardından yasakların kalkması ile birlikte birkaç kez daha o bölgelere gittik. Oğlum karşımızdaki dağda tekrar kampa gitmek istediğini söyledi. 12 Mayıs’ta Sahura kalktık ve yemeğimizi yedik. Gittiği zaman oruçluydu. Bugün kayboluşunun 9. günü… Sporcu ve iç huzuru dingin bir çocuktu. Dönmeyince meraklandık. Daha önce de uzun süren kamplara katılmıştı. Ben oğlumun sağ salim döneceğinden eminim. Şu salgın döneminde bile jandarmalar ve dağcılar özverili bir arama çalışması yürütüyorlar. Arkadaşı dağcılar arama çalışmalarından yorgun ve elbiseleri yıpranmış bir şekilde dönüyorlar. Bir-iki saat dinlenip, tekrar aramaya çıkıyorlar. Türkiye’nin her yerinden, bizi tanımayan insanlar bile mesaj atıyorlar. Arama çalışmasına katılmak için gelmek istiyorlar. Kaymakamımız, Jandarma komutanımız ve dağcı arkadaşlarımız, oğlumun bulunması için sağ olsunlar seferber oldular. Herkese teşekkür ediyorum. Yerini bilen veya görenlerin insaniyet namına emniyet ya da jandarmaya bildirmelerini rica ediyoruz” diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN