Kayalıklardan düşen turisti 4 saatte taşıdılar

Fethiye'de dünyaca ünlü cennet koyunda kayalıklardan düşerek yaralanan 31 yaşındaki Ukraynalı Lelyzaveta Rıabenko 4 saatte taşınarak kurtarıldı. 

PAYLAŞ

Ukraynadan tatil için arkadaşları ile Fethiye’ye gelen Rıabenko Faralya Mahallesindeki cennet koyunda yürüyüşe çıktı. Kabak koyu ile cennet koyu arasındaki yürüyüşte dengesini kaybedip kayalıklardan düştü. Ayağı kırılan Ukraynalı Rıabenko acılar içinde yanındaki cep telefonu ile 112 acil çağrı merkezinden yardım istedi. Sarp ve kayalık bölgeye Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Fethiye Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) sevk edildi. 

Ekipler Ukraynalı Lelyzaveta Rıabenko’nun sol ayağında kırık olduğunu tespit etti. İlk müdahale yapılan Rıabenko düştüğü yerden sedyeye alınarak sarp arazide yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüş ile Kabak koyuna indirildi. Buradan özel bir bota alınan yaralı Ukraynalı turist Ölüdeniz sahilinde bekleyen Ambulansa sevk edildi. Ukraynalı Lelyzaveta Rıabenko 112 acil ambulans ile Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı. Ukraynalı turist Lelyzaveta Rıabenko hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN