Kayaköy'deki Yangın Korkuttu

 Fethiye'nin Kayaköy Mahallesinde tek katlı bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Alevler, itfaiye ekiplerinin çabasıyla çevreye sıçramadan kontrol altına alınıp söndürüldü.

PAYLAŞ

Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’nde tek katlı bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın itfaiye ekiplerinin kısa sürede olay yerine gelerek müdahalesi sonucu söndürülebildi. 
Yangın; Kayaköy Mahallesi Macurluk Mevkii’nde hayatını yalnız sürdüren psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen Yasemin Saltekin’in evinde çıktı. Kayaköy’deki kilisenin yakınında bulunan ve bilinmeyen nedenle çıkan yangının dumanları ve alevlerini gören çevredekilerin, 112 Acil Çağrı Merkezine haber vermesi üzerine olay yerine sağlık, Jandarma ve çok sayıda Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup amirliğine bağlı ekipler sevk edildi.
Alevlerin kısa sürede büyümesi üzerine itfaiye ekipleri yangını söndürebilmek için uzun süre mücadele verdi.
Yangın, ekiplerin yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu yakınlarda bulunan evlere sıçramadan söndürüldü. Yangın sonrası ev kullanılamaz hale geldi. Evde yaşayan Yasemin Saltekin, yangından kaçmak isterken balkona çıkıp merdivenlerden inerken düşünce yaralandı. Ambulansla bir özel hastaneye kaldırıldıktan sonra Saltekin’in Denizli’de bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.
Fethiye İlçe Jandarma komutanlığına bağlı ekipleri de çevrede güvenlik önlemi alırken, vatandaşlar da ekiplere yangının söndürülmesinde yardımcı oldu. Yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen evde hasar oluşurken Kayaköy Mahalle Muhtarı Metin Ekiz, yangının söndürülmesi için itfaiyenin gösterdiği çabaya teşekkür etti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturmayı Jandarma ve İtfaiye yetkilileri sürdürüyor.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Özlem | 31 Mayıs 2020 10:05

    Durduk yere “PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI bulunduğu öğrenilen Yasemin Saltekin’in“ vurgusu.. (Küçücük yerde yaşayan bir bayan için özellikle) Bir çok açıdan kadar kötü habercilik.. Yangınla var mı bu durumun alakası? Belli değil çünkü.. Kınıyorum.

BUNLARA DA BAKIN