Katar Kraliyet Ailesi'nin mega yatı Fethiye'de

Geçtiğimiz günlerde iki kamyon eşya, 500 bavul, 180 personel ile birlikte Bodrum'dan Katara isimli mega yat ile mavi yolculuğa çıkan Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani ve ailesi, Fethiye Körfezi'ne geldi. Mavi yolculukta olan yüzen sarayı Sahil Güvenlik ekipleri yakından takip ederek mega yata kimseyi yaklaştırmıyor.

PAYLAŞ

Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani’in ailesine ait lüks yat, Fethiye’nin Tarzan Koyu açıklarına demir attı. Sahil Güvenlik botlarının yakından takip edip, kuş uçurtmadığı Katara isimli yatın yakınlarından geçmek isteyen tur ve charter tekneleri yaklaştırılmayıp; ikaz ediliyor. Bu teknelerdeki turistlerin uzaktan cep telefonları ile bol bol fotoğraf çektikleri yüzen saraydaki helikopter de büyük dikkat çekiyor. Sabah saatlerinden bu yana aynı mevkide yer alan mega yat çevresindeki üst düzey önlemler giderek arttırılıyor. 

180 PERSONELİYLE GELMİŞTİ 
Katar kraliyet ailesi Bodrum’da yata geçtikten sonra, nakliyat şirketi tarafından 2 kamyon eşyada yata getirilmişti. Yaklaşık 2 saate özenle indirilen 500 valiz ve dalış tüpleri en çok dikkat çeken eşyalar olmuştu. Yüzen saraya tatil yapacak olan kraliyet ailesi için özel aşçılar, garsonlar, dalış eğitmenleri, çocukların dadıları, helikopter pilotları, korumalar ve tekne personelleri ile birlikte toplam 180 kişinin geldiği ileri sürülmüştü. Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani’nin kardeşlerinden biri olduğu öğrenilen kişi Bodrum’dan, Fethiye’ye mavi yolculuğa çıkmıştı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN