KASAPLARDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Kurban Bayramı'nın ilk gününden itibaren kurbanlıklarını kesen vatandaşlar, 2. günde de kasaplara giderek etlerini işletmeye devam ettiler. Akarca Kasabı önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, kestikleri kurban etlerini buraya getirerek, kıymalık, pirzolalık, kuşbaşı olarak işletip tüketime hazır hale getirdiler.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Gülyüz Yurdagül Sırt'ın haberine göre; Her sene olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da kurbanlık kesen vatandaşlar, etlerini işletmek üzere kasaplara akın etti. Akarca Mahallesi’nde hizmet veren Akarca Kasabı da bu yoğunluktan nasibini aldı. Kasap önünde sosyal mesafeye dikkat ederek sıra bekleyen vatandaşlardan bazıları, kıyma çektirip etlerini böldürürken bazıları da pirzolalık ve kuşbaşı şeklinde etlerini işlettiler. Akarca Mahallesi Muhtarı ve Akarca Kasabı sahibi Cevdet Köse yaptığı açıklamada vatandaşlara pandemi kurallarına uygun olarak en iyi şekilde hizmet verebilmek için gayret gösterdiklerini ifade ederek; “Kasapların en yoğun çalıştığı zamanlar bayramlar oluyor. Vatandaşlar hayvanlarını kestiği zaman direk kasaplara getiriyor. Herkes etini parçalattırıp kıymasını çektiriyor. Halkımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. İlk gün kesimler de yaptık sonrasında et ayırma işlemleri de eklenince epey yoğunluk yaşadık. Bayramın 4. Gününe kadar bu yoğunluk devam ediyor” dedi.

Köse, açıklamasında son olarak, Akarca Mahallesi sakinlerinin, Fethiyeli hemşerilerinin ve tatil için gelen tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN