Karayiğit, 'Çiftçilik dünyanın en kutsal mesleğidir'

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Tarımsal üretimin önemine değinen Karayiğit, 'Korona virüsü salgını nedeniyle tüm dünya, sağlık çalışanları ile çamurlu çizmeleriyle üretim yapan çiftçilerin önemini bir kez daha iyi anlamıştır. Salgın başlar başlamaz insanlık aç kalmamak için ilk önce un paketlerinin bulunduğu reyonlarına hücum etmiştir' dedi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Kovid-19 salgını sürecinde dünyada tarımsal üretim ve çiftçilerin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, çiftçiliğin en kutsal meslek olduğunu vurguladı. Salgın sürecinde insanların bilim adamları ve sağlık çalışanları ile çiftçilerin önemini ve kıymetini çok iyi anladığını belirtti. 

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit yaptığı açıklamada, “Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olan 14 Mayıs sadece ülkemizde değil tüm dünyada Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanıyor. Öncelikle bayramı tatili olmadan ülkesi için fedakarca çalışan, alın terinin karşılığını alamamasına rağmen, dünya olarak çok zor dönemden geçtiğimiz sağlığımızla sınandığımız şu salgın döneminde bile sabrederek üretmeyi düşünen tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Karayiğit, “Çiftçilik şüphesiz ki dünyanın en kutsal mesleğidir. İnsanlık çok acı bir şekilde anladı ki beton, asfalt, top, tüfek yenmiyor. Gördük ki insanlık aç kalma korkusuyla ilk önce yiyecek almak için kuyruklar oluşturdu ve ilk olarak un reyonları boşaldı. Tüm dünya iki şeyin kıymetini çok iyi anladı, beyaz önlükleriyle bilim adamları ile sağlık çalışanlarının ve çamurlu çizmeleriyle çiftçilerimizin. Bu nedenle çiftçi bir günün değil her günün kahramanıdır. Bizler evlerimizde kalıp hayatı eve sığdırırken büyük emek ve fedakarlıklarla faaliyetlerini sürdüren, ülkemize değer katan çiftçilerimiz sadece bir gün değil, yılın her günü başımızın tacıdır. Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması için uğraşan, tek amaçları üretmek, üretirken insanca ve namerde muhtaç olmadan yaşamak arzusuyla toprağı işlemeye gayret eden çiftçilerimizin 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü şahsım ve Odamız adına tekrar kutluyor ve ürünlerinin bereketli, geleceklerinin umutlu olmasını diliyorum. Ve son olarak çiftçi üretmezse Türkiye hatta dünya aç kalır diyorum. Sağlıklı daha güzel daha aydınlık günlerde buluşmak dileğiyle, teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN