KANALİZASYONDAN SONRA EN BÜYÜK PROJEYE BAŞLANDI

Ortaca'da Mart 2021 tarihinde hizmete açılması beklenen, 6 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun yapımına başlandı. 7,5 milyon TL'ye mal olacak dev projede olimpik yüzme havuzunun yanında okçuluk ve güreş antrenman sahası da bulunuyor. Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, proje ile ilgili SED Medya'ya yaptığı özel açıklamada ' Bu küçümsenecek bir proje değil. 60 yıllık Ortaca Belediyesi'nin kanalizasyonundan sonra en büyük yatırımı, 7,5 milyon TL'lik bu havuz' diye konuştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Gülyüz Yurdagül Sırt'ın haberine göre; Ortaca'nın en büyük ikinci projesi hayata geçiyor. 60 yıllık Ortaca Belediyesi'nin kanalizasyondan sonraki en büyük projesi olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun yapımına başlandı. Muğla’nın Ortaca ilçesi ve çevre ilçelerde yaşayan özellikle çocuk ve gençlere farklı branşlarda spor yapma imkanı sağlanması, yaşam kalitelerinin arttırılması, fiziksel zihinsel ve psikolojik gelişimlerinin sağlıklı olmasının sağlanması, spor ile ilgili becerilerinin geliştirilmesi ve yeteneklerinin belirlenmesi amacıyla faaliyete geçirilecek 6 kulvarlı kapalı olimpik yüzme havuzunun Mart 2021 tarihinde tamamlanıp hizmete açılması bekleniyor.

Sık sık proje alanında incelemelerde bulunan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Şu an yarı olimpik yüzme havuzu yapıyoruz. Bu küçümsenecek bir proje değil. 60 yıllık Ortaca Belediyesi'nin kanalizasyonundan sonra en büyük yatırımı, 7,5 milyon TL'lik bir havuz. Sadece havuz değil, müsabakaların olabileceği, bodrum katında okçuluk için antrenman sahası olan, güreş antrenman sahası olan, saunası ve 275 kişilik tribünü olan, çocukların yüzmeyi öğrenebileceği çırpınma havuzu olan büyük bir proje bu. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN