İzmir'de eski eşi tarafından öldürülen Fulya Öztürk, Fethiye'de toprağa verildi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, yaklaşık 2 yıl önce boşandığı eski eşi tarafından silahla vurularak öldürülen 35 yaşındaki Fulya Öztürk, baba ocağı olan Muğla'nın Fethiye ilçesinde dualarla ve gözyaşları içersinde toprağa verildi. Acılı anne, 'Caniyi yaşatmasınlar' derken baba Ahmet Öztürk de 'Sözün bittiği yer. Kadın cinayetleri durdurulsun artık' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Önceki gün, İzmir'in Karabağlar ilçesi İnönü Caddesi'ndeki bir pastanede meydana gelen olayda Fethiyeli 35 yaşındaki bir çocuk annesi Fulya Öztürk, pastanede çalıştığı esnada eski eşi Hasan Ozan Baştosun (31) tarafından tabanca ile vurularak öldürülmüştü. İddialara göre, pastane içinde Fulya Öztürk ve Baştosun arasında tartışma çıkmış ve tartışmanın büyümesi üzerine Hasan Ozan Baştosun yanında getirdiği tabancasıyla Fulya Öztürk’e ateş ederek olay yerinde öldürüp aracıyla kaçmıştı. 
FULYA'YI DEDESİ KORUYACAK
Fulya Öztürk'ün cenazesi, Fethiye'ye getirilerek baba ocağında toprağa verildi. Eski eşi tarafından silahla vurularak öldürülen Fulya Öztürk için Fethiye Taşyaka Mahallesi Mezarlığı’nda cenaze namazı kılındı. Fethiye'nin tanınmış esnaflarından merhum Palamut Osman'ın torunu olan Fulya Öztürk'ün tabutunu babası Ahmet Öztürk en öne geçip taşırken annesi Hüsniye Öztürk, cenaze merasimi boyunca gözyaşı döktü. Cenaze namazına Öztürk ailesinin yakınlarıyla çok sayıda kadın da katıldı. Chp Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak ve öldürülen genç kadının arkadaşları, ellerindeki çiçeklerle duada bulundular. Cenaze namazının ardından Fulya Öztürk, merhum dedesi Osman Öztürk'ün mezarının yanına dualar ve gözyaşları içersinde defnedildi. Acılı anne, elleriyle kızının mezarına toprak atarken "Fulya'yı dedesi koruyacak. Fulya'nın yanında hep dedesi var" şeklinde ağıt yaktı. Tanem isimli 3,5 yaşında bir kız çocuğu bulunduğu öğrenilen Fulya Öztürk'ün mezarını, arkadaşları adeta çiçek bahçesine çevirdi. Öztürk ailesi, Covid-19 tedbiğrleri içersinde taziyeleri Taşyaka Mezarlığı'nda kabul etti. 
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ UYGULANMALI
Acılı baba Ahmet Öztürk "Sözün bittiği yerdeyiz. Çok üzgünüz. Bu cinayetler durdurulsun artık" dedi. Acılı anne Hüsniye Öztürk ise " Caniyi yaşatmasınlar" ifadesini kullandığı anda baygınlık geçirdi. Chp Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak da "Fethiye'de önce Selda Acar şimdi de Fulya Öztürk'ü kadın cinayetlerinden toprağa veriyoruz. İstanbul Sözleşmesi'nin mutlaka uygulanması gerekir. Özellikle erkek çocukların şiddet konusunda eğitimlerinin iyi verilmesi gerekmektedir" diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN