İyi Partili belediye meclis üyelerinden önerge 

İyi Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyeleri, bölgede yaşayan vatandaşların su faturalarına yansıyan yüksek fiyatların düşürülmesi adına harekete geçti. İyi Partili belediye meclis üyeleri, Seydikemer'e bağlı mahallelerin kırsal mahalle tüzel kişiliği kazandırılması adına Şubat ayı toplantısında önerge sundular. 

PAYLAŞ

Seydikemer Belediye Meclisi, Şubat ayında gündeme alınan ve görüşülen önerge hakkında kararın Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nde verileceği bildirildi. Mart ayında yapılacak olan Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, önergenin yeniden ele alınacağı öğrenildi. Korona virüs salgını sürecinde vatandaşların zor durumda olduğunu belirten İyi Parti Seydikemer Belediye Meclisi Grup Başkanı Uğur Karadon, kırsal mahalle statüsünde olan bölgelerde bazı vergi ve harçlarda indirim söz konusu olduğunu aktardı. 

İyi Parti Seydikemer Belediye Meclisi Grup Başkanı Uğur Karadon ve partili meclis üyeleri tarafından sunulan önergede, “Seydikemer’e bağlı bazı mahallelerin kırsal mahalle olarak tüzel kişilik kazanabilmeleri için (kırsal mahallelerin bir takım vergi ve harçlardan indirim elde ediliyor) karar alarak; Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’ne müracaat etmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN