İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışması

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlkokullar Arası İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışma İlçe Finalleri, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Salonu’nda yapıldı.

İstiklal Marşı'mızı Güzel Okuma Yarışması
Güncel
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlkokullar Arası İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışma İlçe Finalleri, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Salonu’nda yapıldı.

Haber Editörü: Erdoğan Karagöz

İlkokul öğrencilerinin yarıştığı İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışma İlçe Finallerine 33 öğrencinin katıldığı belirtildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Yarışma öncesinde program hakkında bilgiler aktarılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya konuşmasında, “Bu yarışmanın gençlerimize İstiklal Marşı’mızı sevdirmenin, benimsetmenin; milli ve manevi değerlerimizi tanıtmada bir basamak olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İSTİKLAL MARŞI’MIZ VE EZANLARIMIZ OLMAZSA OLMAZLARIMIZDIR 
Konuşmasını sürdüren Kaya, “Salondaki heyecanını hissetmemek mümkün değil. Milletimizin birleştiricisi minarelerdeki ezanlar, okullarımızda ve törenlerde söylenen İstiklal Marşı’mızdır. Bu ikisi olmazsa olmazlarımızdır.Geleneğimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarabilmek için önemli bir iş yaptığımıza inanıyorum. Başka ülkelerin milli marşlarında, İstiklal Marşı’mızda yaşadığımız heyecanı yaşamıyoruz. İstiklal Marşı’mız sipariş üzerine yazılmış şiirden bestelenmiş bir marş değildir. Tarihte kanla yazılmış, başka bir ülkede örneği olmayan tek marştır. Yazana ve yazdırana baktığınız zaman insanın içerisi ürperiyor. Şairin, ‘Allah bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ temennisine en içten dileklerimizle Amin diyoruz. İstiklal Marşı bir zaferden sonra yazılmıştır” dedi. 

Daha sonra İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışma İlçe Finallerine geçildi. Öğrenciler sırasıyla çıkıp, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudular. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeye göre Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu’ndan Ceylin Manav birinci olurken; Silkar Günlükbaşı İlkokulu’ndan Buse Zehra Eser ikinci, Esenköy Er Asım Özdemir İlkokulu’ndan Yavuz Selim Zeytincioğlu ise üçüncü oldu. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve jüri üyeleri dereceye giren öğrencileri tebrik ettiler. 

Son Güncelleme: 25 Şubat 2020 16:59

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN