İşletmeler genelgeye uyuyor

Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan kararlara göre restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis ve gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. Fethiye'deki kafe ve işletmeler, masa ve sandalyelerini toplarken müşteri kabul etmiyor.

PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede lokanta, restoranlar, pastane ve benzeri iş yerlerinin sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde hizmet vereceği bildirildi. Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen genelgeye göre, iş yerlerinin oturma alanlarını kaldırıldı ve müşteri kabulü durduruldu. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­içme yerleri 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00’dan sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek. 

MASA VE SANDALYELER KALDIRILDI
İksirci Tezcan Sorumlusu Ali Piri yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nın en son yayınladığı genelge kapsamında işletmemizdeki masa ve sandalyeleri kaldırdık. Oturma alanımız yok ama müşterilerimize gel-al ve paket servisi hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Yine İçişleri Bakanlığı’nın verdiği direktifler doğrultusunda bütün kurallara uymaya ve bu yönde hizmet veremeye devam ediyoruz. Bütün müşterilerimizin bilgisi olsun, telefon siparişleri, paket servis ve gel al hizmetlerimizle çalışmaya devam ediyoruz. Herkesin temennisi kısıtlamalar ile olumlu sonuç elde edilmesi. İnşallah vaka sayısı düşer ve bir an önce normal hayatımıza dönebiliriz. Herkesin yaptığı uyarıları biz de yapıyoruz; maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına herkes dikkat etsin. Biz çalışanlar olarak elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz, diğer vatandaşlarımızda dikkat etsin” dedi. 

KURALLARA DİKKAT EDİYORUZ
Fethiye Börekçisi İşletme Sahibi Muharrem Süngü açıklamasında, “İçişleri Bakanlığınca yayınlayan genelgeye göre paket servisi ve gel al hizmeti vermekteyiz. Hijyen ve diğer kurallara dikkat ediyoruz. İnşallah en kısa sürede virüs illetinden kurtulup, normal hayata dönmeyi arzuluyoruz. Hepimiz birbirimize bu süreçte destek olmak zorundayız. Umutsuz olmamak lazım, inşallah bu kötü zamanlar geçecek. Alınan tedbirler ile vaka sayılarının düşeceğine inanıyorum, kurallara doğru şekilde uyarsak hayatın normale döneceğine inanıyorum, sabırlı olmamız lazım” diye konuştu. 

PAKET SERVİS HİZMETİNE DEVAM 
Yeşil Asma Restoran Sahibi Mehmet Solmaz, “Zaten bizim paket servisimiz vardı. Catering işi yapıyoruz. Yine aynı şekilde devam edeceğiz. Masa ve sandalyelerimizi topladık, sadece buraya gelip yemek alanlara ve paket servisi hizmetlerimiz sürdüreceğiz. Yeni kısıtlamalar ile vaka sayılarının düşmesi konusunda pek umutlu değilim. Çünkü baştan beri bazı yanlışlıklar oluyor. Hala sokakta maskesiz gezenler ve yasaklandığı halde hala sokakta sigara içenler var. Hayırlısı olsun, inşallah her şey düzelir” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN