İşimiz Temiz Projesi'nde pilot illerden biri Muğla 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET'in desteğiyle geliştirilen 'İşimiz Temiz Projesi'nde pilot iller Muğla, İzmir ve Antalya oldu.

PAYLAŞ

Turizm potansiyelinin yüksek olan Muğla'nın pilot olarak seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren TOBB Muğla İl İcra Komitesi Başkanı ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan, projede toplumda farkındalık oluşturarak hizmet sektörüne dahil olan; yeme- içme, konaklama ve ulaşım alanında faaliyet gösteren mikro işletmelerin öne çıkmalarına destek verileceğini dile getirdi.

TOBB Muğla İl İcra Komitesi Başkanı Çahan, projenin amacının hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen odaklı eğitim programları oluşturarak tüm Türkiye’de temiz, hijyenik, sağlıklı hizmet sunan işletmelere sahip olduğunu ifade etti. 

Başkan Çahan, "Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde, özel olarak yapılandırılmış hijyen odaklı eğitim programları oluşturulacak, eğitim programları, pilot illerdeki Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri tarafından MEB’in online eğitim platformu kanalıyla mikro işletmelerle buluşturulacak. 2022 Haziran ayına kadar 3 ilde 31.500 işletmeye ulaşmayı hedefleyen ve ardından Türkiye geneline yaygınlaştırılacak projede Muğla’nın iyi örnek oluşturmasını temenni ediyoruz. Projede mikro işletme olarak adlandırılan; yıllık çalışan istihdamı 10 kişiden az olan, yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri ise 3 milyon TL’yi aşmayan işletmelerin hijyen kapasitelerini artırmak ve işlerinden duydukları memnuniyetle birlikte gelirlerinin yükselmesi hedefleniyor."dedi.
 

Esma Turan

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN