İlköğretim Haftası sade bir törenle kutlandı

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası, korona virüsü salgını tedbirleri nedeniyle sade bir törenle kutlandı. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk töreni, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda personelin katılımı ile yapıldı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolleli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul müdürleri katıldı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda personelin katılımı ile yapılan programda törende ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi anıta sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. 

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın mesajı okundu. Kaya mesajında, “2020-2021 Eğitim Öğretim yılına Kovid-19 tehdidinin gölgesinde ve buruk bir sevinçle başlıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, 21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle bu yıl ki eğitim öğretim süreçlerini başarıyla gerçekleştireceklerine inanıyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin en önemli görevidir. Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir” ifadelerini kullandı. 

Çelenk töreni sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “İlköğretim Haftası’nı ilçemizde de buruk bir şekilde kutluyoruz. Öğrencilerimiz, okullarımıza ayrı bir neşe katıyordu. Pazartesi gününden itibaren okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimizi yüz yüze eğitime başlatıyoruz. Hepimiz heyecanla öğrencilerimizi bekliyoruz. Velilere gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Bir hafta uyum eğitimi akabinde normal eğitim olarak devam edecek. İlk hafta bir gün, ikinci hafta 2 gün okula gelecekler. Temennimiz ilerleyen dönemlerde okulların tamamen açılması. Ders süreleri 30 dakikaya düşürüldü. Her hafta Çarşamba günleri öğrencilerimiz olmadığı için okullarımızda temizlik ve hijyen çalışmaları yapılacak. Günlük temizlikler ise rutin bir şekilde yapılmaya devam edilecek” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN