İlk Tatilciler Ateş Ölçülerek Karşılandı

Covid-19 nedeniyle başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde giriş çıkışların kapanmasıyla birlikte aylarca evde kalmak zorunda olan ve tatil özlemi çeken vatandaşlar, normalleşmenin başlamasıyla birlikte tekne kiralayıp soluğu denizde aldılar. Kiraladıkları yelkenliyle Fethiye Ece Marina'ya yanaşan tatilciler, ateşleri ölçülerek karşılandı. 1 Haziran'da başlayan deniz seyahatinin ardından soluğu kiraladıkları teknede alan Birol Özcanlı ile arkadaşı Melis Aygün, 'Hijyeni kendi kurallarımıza göre yapabileceğimiz için tercihimizi tekneden yana kullandık. Otel ortamını düşünmedik' ifadelerini kullandılar.

PAYLAŞ

Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte büyük kentlerden güneye akın başladı. Pandemi süreci içerisinde büyükşehirlerde sıkılan vatandaşlar normalleşmeyle birlikte tatil planlarını uygulamaya koydular. Teknede daha güvende olduklarını hisseden ve bu nedenle otel yerine bir yelkenliyle denize açılmayı tercih eden tatilciler Birol Özcanlı ve Melis Aygün, ihtiyaçlarını karşılamak için Fethiye Ece Marina’ya yanaştılar. Burada görevliler tarafından ateş ölçer ile ateşleri ölçülen Özcanlı ve Aygün “Tatil tercihimizi Fethiye’de tekneden yana kullandık” dediler.

BÜTÜN KIŞ SIKILDIK
İstanbul’dan geldiklerini belirten Birol Özcanlı “Bugün itibariyle normalleşme sürecine girildiği anda gece yola çıktık. Kararımız verdik, hemen tekne kiraladık, sabahleyin de gördüğünüz gibi buradayız. Biz Mart’ın 16’sından itibaren İstanbul’da hemen evden çalışma formatına geçtik. Daha çok çalışılıyormuş. Ama çok sıkıldık, İstanbul’dan 8 saatte uçtuk hemen buraya geldik. Bu hafta Fethiye’deyiz. Göcek Fethiye arasında olacağız. Ondan sonra Haziran içinde bir tur daha gelmeyi düşünüyoruz ya Marmaris’e ya Göcek’e. Bütün kış sıkıldık, ettik. Yapacak başka bir şey yok, denize atalım kendimiz dedik. Bir de tekne, kendi hijyenimizi kendi kurallarımla yapabileceğimiz bir alan olduğu için bunu tercih ettik. Yani otel vs. gibi kalabalık yerlerden uzak olmayı düşünüyoruz. O yüzden de tercihimizi tekneden yana kullandık” dedi.

TEKNE MANTIKLI GELDİ
Melis Aygün ise “Doğa kendini kesinlikle yenilemiş. Denizde nelerle karşılaşacağımızı çok merak ediyoruz.  Sosyal izolasyon, insanlardan uzaklık vs. tekne her zaman daha mantıklı geldi bu zaman çerçevesinde. İnşallah daha da güzel şölenlerle karşılaşmak dileğiyle. Huzur, mutluluk ve sağlık. Başka bir şey düşünmek istemiyorum” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN