'İlk kez böyle bir bayram yaşıyoruz'

Ramazan Bayramı'nın birinci günü, Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye'de de sokağa çıkma izni olan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ilk kez çocuklarından ve torunlarından uzakta bir bayram yaşadıklarını dile getirdiler.

PAYLAŞ

Ramazan Bayramı’nın birinci günü, Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye’de de sokağa çıkma izni olan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ilk kez çocuklarından ve torunlarından uzakta bir bayram yaşadıklarını dile getirdiler. Daha önce böyle bir bayram yaşamadıklarını ifade eden vatandaşlar, alınan tedbirlere uyulmasını isterken; korona virüsü salgınının bir an önce atlatılması dileğinde bulundular. 

Fethiye’de bayramın birinci günü verilen izinle sokağa çıkan 65 yaş ve üstü kişiler hem birbirleriyle bayramlaştı hem de yürüyüş yaptı. Korona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Ramazan Bayramı’nın birinci günü verilen izinle sokağa çıktı. Saat 14.00 itibariyle başlayan izin 20.00’ye kadar devam etti. 

Korona virüsü önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, verilen izin kapsamında üçüncü kez sokağa çıktı. Fethiye sokaklarında dolaşan vatandaşlar, “İlk defa böyle bir bayram yaşıyoruz. Çocuklarımızdan ve torunlarımızdan ayrı kaldık. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamayız. Virüsün ülkemizden ve dünyadan bir an önce gitmesini diliyoruz. Tüm halkımızın ve ülkemizin Ramazan Bayramı mübarek olsun” diye konuştular. 


 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN