İlçe Başkanı Çoban, '2020 yılında zorlu bir süreç yaşadık'

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yeni yıl mesajında millet olarak 2020 yılında zorlu bir süreç yaşadığımızı belirtti. İlçe Başkanı Çoban, 'Yeni yılla birlikte tüm bu sorunların azalıp son bulmasını temenni ediyorum. Millet olarak yaşadığımız tüm bu zorlukların farkındayız' dedi.

PAYLAŞ


İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yeni yıl mesajında yaşanan tüm sorunların son bulması temennisinde bulundu. 2020 yılını da değerlendiren İlçe Başkanı Çoban, “Ülkemiz ve dünya olarak zorlu bir süreçten geçtiğimiz 2020 yılının son bulmasına sayılı saatler kaldı. Özellikle sağlık çalışanlarımızın değerini daha iyi anladığımız bu süreçte onların haklarını sadece alkışlayarak değil maddi olarak da karşılamak devletimizin öncelikleri arasında olmalıdır, 3 bin 600 ek göstergeleri de bir an önce diğer mesleklerle beraber uygulanmalıdır, bu hususta onlara verilen sözler tutulmalıdır. Asgari ücretin net 2 bin 825 TL olarak belirlendiği bugünlerde bu rakamla bir evi geçindirmenin neredeyse imkansız olması gerçeği maalesef iktidarın sokağın nabzını tutamadığının ve milletten kopmakta olduklarının göstergesinden başka bir şey değildir. Pandemi nedeniyle işlerini kaybedenler, işyerlerini kapatmak zorunda kalanlar ve pandemi ile beraber ekonomik krizin kıskacında işyerlerini ayakta tutmaya çalışanlar için çözüm bekleyenlerin umutları da maalesef boşa çıkmıştır. Bu vesileyle Şeyh Edebali'nin Cihan Devletimizin kurucusu Osman Gaziye şu nasihatini; ‘Ey oğul! İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın’ yönetenlere hatırlatmak isteriz” şeklinde ifadeler kullandı.  

FARKLI BİR GEMİDE DEĞİLİZ
Açıklamasını sürdüren Çoban, “Millet olarak yaşadığımız tüm bu zorlukların farkındayız. Farklı bir gemide değiliz! Hep beraber çalışarak insanımızı ötekileştirmeden; akla, bilime ve liyakate önem vererek memleket öncelikli bir anlayışla bu süreci de atlatabiliriz. Yeni yılla birlikte tüm bu sorunların azalıp son bulmasını temenni ederken, pandemi nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Pandemi sebebiyle işlerini kaybedenlere ve zorluk yaşayan esnaflarımıza da sabırlar diliyorum. Vatanımız uğruna şehit düşenleri rahmetle anıyor ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum. İnşallah 2021 yılı Türk İslam alemine ve insanlığa hayırlı uğurlu olur. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim” dedi. (FATİH DERELİ) 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN