İlçe başkan aday adayları tanıtıldı

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, Nisan ayında yapılması planlanan kongre öncesi cumartesi günü aday adaylarına yönelik temayül düzenleyecek. İlçe teşkilatında düzenlenen toplantıda aday adayları basına tanıtılırken, birlik beraberlik mesajları verildi.

PAYLAŞ

Nisan ayında yapılacak kongre ile yeni ilçe başkanını belirleyecek olan AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, ilk olarak aday adayları için temayül düzenleyecek. Ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri, geçmiş dönem ilçe başkanları ile mahalle başkanlarının bu temayülde görüş bildirecekleri kaydedildi. İlçe Başkan aday adaylarından Keramettin Yılmaz, Turgay Öztürk, Süleyman Baydar, Rifat Baltacı ve Harun Balcı etkinlikte yer alırken; aday adayları AdemCamuz ve Bilgi Uysal’ın mazeretlerinden dolayı toplantıya katılamadıkları öğrenildi. 

TEMAYÜL CUMARTESİ GÜNÜ 
Kongre süreci ve temayül hakkında bilgi aktaran AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, “Cumartesi günü aday adaylarımız için ilçe teşkilatımızda temayül düzenleyeceğiz.Ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri, geçmiş dönem ilçe başkanları ile mahalle başkanlarının bu temayülde görüş bildirecekler. Daha sonra sivil toplum kuruluşları ve diğer ilgililerin fikirlerine başvurulabilir. Sonuçta bir neticeye varılacak ve bir veya birkaç arkadaşımız Ankara’ya çağırılacak. Onlar içinden bir kişi aday olacak. Kim gösterilirse bizim başkanımızdır” dedi. 

BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI VERDİLER 
İlçe Başkan aday adayları ise açıklamalarında birlik beraberlik vurgusu yaptılar. İlk olarak söz alan Süleyman Baydar, “Ayrımcı söylemlerden dolayı ilçe başkanlığına aday oldum. Fethiye’deki birlikteliği sağlama adına bu yola çıktım” dedi. 

Rifat Baltacı, “Delegelerden ve çevremden gelen talepler üzerine ilçe başkanlığına aday oldum. Görev istenmesi aday olmamı zaruri hale getirmiştir. Geçmiş dönemlerde elde ettiğim bilgi ve birikimleri teşkilatımızın daha iyi yerlere gelmesi için kullanacağım” şeklinde ifadeler kullandı. 

Harun Balcı, “2002 yılında partimizin kuruluşundan bu yana üyeyim. İlçe teşkilatımızda çeşitli kademelerde görev aldım. AK Parti, Türkiye’nin en büyük siyasi partisidir. Partimizin bir neferi olmaktan gurur duyuyorum. Amacımız partimizin gücüne güç katıp, güzel hizmetlere imza atmak” diye konuştu. 

Keramettin Yılmaz, “Hedefim gelecek dönemde partimize Fethiye Belediye başkanlığını kazandırmak. Bunun için aday oldum. Gençlerimizin enerjisi, kadınlarımızın çalışkanlığı, bizlerin tecrübesi ile hedefimiz bu. Fethiye ve Muğla’ya borcumuz var. Arkadaşlarımızın değindikleri her şeye katılıyorum. İktidar ile halkımızın arasında köprü olacağız” şeklinde konuştu. 

Turgay Öztürk, “2004 yılında Üzümlü’de belde belediye başkanlığına adayıydım. Az bir farkla seçimi kaybettim. 17 yıldır partimizin içindeyim ve ilçe başkanlığı görevine talibim. Kısmet olurda bu görev verilirse Fethiye’de Ankara’nın, Ankara’da da Fethiye’nin sesi olacağıma söz veriyorum. Fethiye’deki tüm projelerin takipçisi olup, bunların neticelendirilmesi için emek harcayacağım” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN