İkinci el pazarına yoğun ilgi

Fethiye'de her ayın ilk Perşembe günleri Salı Pazarı kapalı alanda kurulan ikinci el pazarı ilgi görmeye devam ediyor. Fethiye'de uzun yıllardan bu yana Salı Pazarı kapalı alanda kurulan ikinci el pazarında giysiden süs eşyasına, kitaptan oyuncağa kadar birçok ürünün bulabilmek mümkün.

PAYLAŞ

Bu ay kurulan ikinci el pazarı güneşli bir hava nedeniyle yoğun geçti. Vatandaşların yanı sıra Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların da ilgisini çeken pazarda vatandaşların  mevsim koşulları nedeniyle kazak ve benzeri giysi çeşitlerinden aldı. Öte yandan bazı sivil toplum kuruluşları pazardaki yerini alarak, öğrencilere burs sağlamak için faaliyetlerini sürdürdüler.

FETAV standı gönüllülerden Mine Akcan, “Bazı insanlar gerçekten çok zor durumdaydı. FETAV olarak öğrencilere burs sağlıyoruz. İkinci el pazarı olduğu için bazı vatandaşlar gelmeye çekiniyorlar. Bize gelen ikinci el eşyaları biz yıkayıp, hijyen işlemi yapıyoruz. Bize bağışlayan kişiler de giysileri yıkanmış olarak getiriyorlar. Burası turuncu renkte olduğu için baya çekinme var” dedi. 

Cumhuriyet Kadınları Fethiye Şubesi Üyesi Ümit Yılmaz yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinin tek artısı, herkes ailesiyle birlikte zaman geçirme şansı yakaladı. Küresel bir salgın olduğu için ülkemizi de etkiledi. Esnaflar desteklenseydi belki o kadar sıkıntılı geçmeyebilirdi. Dernek olarak aidatlarla ayakta kalmaya çalıştık ama biraz zor oldu. İkinci el pazarının açılmış olması, sağladığımız yardımlar açısından çok iyi oldu. Burada gördüğüm kadarıyla herkes maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuyor” diye konuştu. 

İkinci el pazarında stant açan vatandaşlar da ev ekonomilerine katkı sağlamak için ikinci el pazarının açılmasından mutlu olduklarını dile getirdiler. (FATİH DERELİ)


  
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN