İkinci el pazarı aylar sonra kuruldu

Fethiye'de korona virüs tedbirleri kapsamında açılmayan ikinci el pazarı, aylar sonra kuruldu. Normalleşme süreci dahilinde eski yeri olan Salı Pazarı kapalı bölümünde kurulan pazarın sakin olduğu gözlendi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; 

Vatandaşların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da stant açtığı ikinci el pazarında katılımcı ve ziyaretçi sayılarının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor. Pazarda satış ve alışveriş yapanlara maske, hijyen ve sosyal mesafe konularında uyarılar da yapıldı. Elde ettiği gelirler ile öğrencilere burs veren Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (FETAV) ile Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’ne daha önce 4 adet perde yaptıran ve bunu devam ettirmeyi amaçlayan Fethiye Yörük Türkmen Derneği; aylar sonra ikinci el pazarında stantlarını açtılar. 

FETAV Görevlisi Şennur Uslu yaptığı açıklamada, “İnşallah ilerleyen dönemlerde sağlıklı bir şekilde pazarlarımızı açmaya devam edeceğiz. Burs verdiğimiz öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri için buradayız. Şu an herkes biraz tedirgin gibi görünüyor. Herkes maske, sosyal mesafe ve hijyenine dikkat etmeyi sürdürmeli” ifadelerini kullandı. 

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Genel Sekreteri Halime Karagöz açıklamasında, “İkinci el pazarı bugün aylar sonra yeniden açıldı. Biz de standımızı açtık ve yerimiz aldık. Satışımızdan elde edilen gelir ile Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’ne perde yaptırıyoruz. Daha önce adet perde yaptırmıştık inşallah arkası da gelecek. Burada hepimiz maskemizi taktık ev sosyal mesafeye dikkat ediyoruz” dedi. 

 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN