İÇME SUYUNU KİLOMETRELERCE ÖTEDEN TAŞIYORLAR

Seydikemer'e bağlı Yayla Ceylan Mahallesi Karabel Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, musluklarından akan kirli su nedeniyle güneş enerjisi kazanları ve çamaşır makinelerinin zarar gördüğünü belirttiler. Mahalle sakinleri ise içme suyunu kilometrelerce öteden ya araçları ile evlerine taşıyorlar ya da marketten satın alıyorlar.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; İyi Parti Seydikemer İlçe Başkan Yardımcısı Şenay Tahancı ve Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Uğur Karadon, vatandaşların sorunlarını dinledi. Evlerinde bulunan güneş enerjisi kazanları ve çamaşır makinelerinin kirli su nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini ve değiştirmek zorunda kaldıklarını vurgulayan mahalle sakinleri, temiz ve içilebilir suya kavuşmak adına yetkililerden yardım istediler. 

Mahalle sakinlerinden Faik Tahancı yaptığı açıklamada, “Mahallemizde iki yıldan bu yana musluklarımızdan çamurlu su akmaktadır. Hiçbir zaman suyumuzu kullanamıyoruz. İçme suyunu 5 kilometre öteden taşıyoruz. Güneş enerjisi kazanlarımız delindi ve çamaşır makinelerimiz bozuldu. Büyükşehir Belediyemizin bu konu ile ilgilenmesini rica ediyoruz. Yetkililerden talebimiz temiz içme suyu” dedi. 

Fatma Tahancı açıklamasında, “Suyumuz çamurlu akıyor. İçme suyunu vatandaşlar para ile temin ediyor. Arabası olanlar ise kilometrelerce öteden kendileri evlerine taşıyor. Yıkadığımız çamaşırlar suyun kirli olması nedeniyle makineden kirli çıkıyor. Bu nedenle makinelerimiz de bozuldu. Yeniden almak zorunda kaldık. Güneş enerjisi kazanlarımız delindi, tekrar taktırdık” şeklinde konuştu. 

Ümmügülsüm Kısa, “Çok büyük su sorunu yaşıyoruz. İçmediğimiz gibi bulaşık ve çamaşır da yıkayamıyoruz. Çamurlu ve kırmızı renkte akıyor. Her gün böyle… Çamaşır makinelerimiz ve güneş enerjisi kazanları bozuldu. Çeşmelerden akan su içilecek durumda değil. Çevredeki çeşmelerden taşıyoruz veya marketlerden alıyoruz” ifadelerini kullandı. 

İyi Parti Seydikemer İlçe Başkan Yardımcısı Şenay Tahancı, “Bu mahallede yaşadığım için aynı sorun kendi evimde de var. Bu sorun birkaç aydır devam ediyor. Yetkililerden daha temiz bir suya ulaşmak adına yardım talep ediyoruz. Cenazemiz olduğu zaman komşu köylerden tanker çağırıp, cenazeyi onunla yıkıyoruz” diye konuştu. 

İyi Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Uğur Karadon, “Bu mahallemizde suların çamur aktığını kendi gözlerimle görmesem inanmazdım. Su çamurlu olduğu için hem içilemiyor hem de çamaşır makinelerine ve güneş enerjisi depolarına zarar veriyor. Sanırım bu depoya özel bir filtre takılması gerekiyor. Buradaki halk su parası ve çevre temizlik vergisi ödüyor ama suyu kullanamıyor. Büyükşehir Belediyesi’nden acilen sorunun çözümü için talepte bulunuyoruz. Halkımız çok mağdur. Karabel Sokak’ta yaşayanlar içme sularını arabalar ile taşıyorlar. Bu yüzyılda suların çamurlu akması takdire şayan bir olay… İlgililerden temiz suyun akması adına gerekenin yapılmasını rica ediyoruz” dedi. 


   
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN