Huzurevinde müzik ziyafeti

Fethiye Huzurevinde yaklaşık 1 yıldır, pandemi nedeni ile izole altında tutulan huzurevi sakinleri müzik eşliğinde eğlenerek, moral ve motivasyon sağladılar. Fethiyeli Müzisyen Vedat Şenlik, hareketli şarkılar ile yaşlıları coştururken, huzurevinde konaklayan İstanbul Devlet Emekli Opera Sanatçısı Ömer Ali Otar, söylediği şarkılarla müzik ziyafeti çekti. Huzurevi Müdürü Fevzi Koyunoğlu, '. Bugün sanatçılar ile birlikte sosyal mesafeye uyarak, bir eğlence düzenledik. Yaşlılarımız 1 yıldır sokağa çıkamıyorlar' dedi.

PAYLAŞ

Fethiye Huzurevinde yaklaşık 1 yıldır, pandemi nedeni ile izole altında tutulan huzurevi sakinleri müzik eşliğinde eğlenerek, moral ve motivasyon sağladılar. Huzurevi bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uyarak, düzenlenen etkinlikte sanatçı Vedat Şenlik’in hareketli şarkıları eşliğinde oynayan yaşlılar ve huzurevi görevlileri moral depoladılar. Güneşli, güzel bir havada müzik ekibinin huzurevi bahçesi dışından çaldığı, birbirinden güzel şarkılara zaman zaman huzurevi sakinleri de eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren müzik ziyafeti sırasında huzurevi sakini olan İstanbul Devlet Emekli Opera Sanatçısı Ömer Ali Otar da tenor olarak ilerlemiş yaşına rağmen muhteşem şarkılara imza attı. Hareketli şarkılar sırasında pist hiç boş kalmazken, konseri Huzurevi Müdürü Fevzi Koyunoğlu’da görevliler ile birlikte izledi. 
MORAL OLDU
Fethiye Huzurevi Müdürü Fevzi Koyunoğlu, “Yaşlılarımız yaklaşık 1 yıla yakın süredir dışarıya çıkmıyorlar. Sokağa çıkma yasağı olan günlerde kaymakamlık izni ile yürüyüşler yaptık. Bugünde sanatçılar ile birlikte sosyal mesafeye uyarak, bir eğlence düzenledik. Onlarında çok hoşuna gitti. Ek binada ki yaşlılarımızda ana binaya geldi. Hep beraber eğleniyorlar. Herkese sağlıklı maskesiz günler diliyorum” diye konuştu. 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN