Horoz dövüşüne polis baskını

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda Karaçulha Mahallesi'nde bir adreste bazı şahısların Covid-19 tedbirlerini yok sayarak toplanıp kumar amaçlı horoz dövüştürdükleri öğrenildi. Gece saatlerinde polis ekiplerince yapılan baskında 20 şahıs yakalanarak işlem yapıldı.

PAYLAŞ

Edinilen bilgilere göre; dün gece Karaçulha Mahallesi’nde kumar amaçlı horoz dövüştürüldüğü bilgisini alan Asayiş Bürosu ekipleri hemen harekete geçti. Belirtilen adrese baskın yapan polis, Covid-19 tedbirlerinin hiçe sayıldığını da belirledi. Polis ekipleri yaptığı baskında, horoz dövüşü için özel hazırlanmış ring olarak tabir edilen alan ve dövüş için getirilen 4 adet cins horoz ele geçirip kimisi kümeslere saklanmış vaziyette 20 şahsı yakaladı.

 Konu ile ilgili kumar oynanması için yer ve imkan sağlamaktan adli tahkikat yürütülürken kumar amacı ile toplanan 20 şahsa covid-19 tedbirlerine uymamaktan, kumar oynamaktan, ayrıca horoz sahiplerine hayvan hakları koruma kanunundan olmak üzere toplamda 120 bin TL idari para cezası uyguladı. Ele geçirilen 4 adet cins horoz ise Fethiye Doğa Koruma ve Milli Emlak Parkları Şefliğine teslim edildi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN