Hırsızı ayakkabı izi ele verdi

Fethiye'de Taşyaka ve Patlangıç Mahallelerinde geceleyin pimapen zorlayarak, korkuluk sökerek ve kapı kırarak gerçekleştirilen hırsızlık olaylarını takibe alan polis, ayakkabı izinden yola çıkarak şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri şüpheliyi, çaldığı eşyalarla birlikte yakalayıp 18 ayrı suç dosyasıyla adliyeye sevk etti.

PAYLAŞ

Edinilen bilgilere göre Fethiye'de Taşyaka ve Patlangıç Mahallelerinde geceleyin pimapen zorlayarak, korkuluk sökerek ve kapı kırarak gerçekleştirilen hırsızlık olaylarını takibe alan polis, ayakkabı izinden yola çıkarak şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Taşyaka ve Patlangıç Mahallelerinde 9 ayrı adreste meydana gelen hırsızlık olaylarını polis ayakkabı izinden yola çıkarak aydınlattı. Tüm olayların tek şahıs tarafından gerçekleştirildiği sonucuna ulaşan ekipler, ayrıca son olarak 30 Aralık Çarşamba günü 344/2 sokakta gerçekleşen hırsızlık teşebbüsü ve 150. sokakta bir evde gerçekleşen hırsızlık olayında şüphelinin boy ve yapısı ile ilgili kısıtlı eşkal bilgisine ulaşıldı. Bu kapsamda şüphelinin 344 sokaktan 150 sokağa geçebileceği toplamda beş sokak bulunduğu tespit edilerek hırsızlık olaylarının gerçekleştiği saatler öncesi 5 ayrı sokakta pusuya yatan polis ekipleri, 31 Aralık Perşembe günü şüphelileri takibe başladı.
      Belirlenen eşkale uygun bir şahsın 156. sokaktan Baha Şıkman caddesine elektrikli bisikletle giriş yaptığının görülmesi üzerine şahıs kimlik tespiti için polis tarafından durduruldu. Üst araması yapılan şahsın cüzdanı içerisinde 1340 doların bulunduğu görülürken, kendisine yöneltilen sorulara da sağlıklı cevap veremeyince hemen kaçmaya başladı. Polis, kovalamaca sonrası şüpheli A. A'yı (33) kısa sürede yakaladı. Şahsın üst aramasında bulunan cüzdanında adı geçen kuyumcuya, ekip gönderilip çalınan bileziğin ele geçirildiği öğrenildi. Ayrıca şüphelinin ikametinde yapılan aramada dört ayrı adresten çalınan malzemeler ele geçirilirken şüphelinin 18 ayrı evden hırsızlık olayına karıştığı ve tahkikatın buna göre yapıldığı kaydedildi. Şüpheli A.A, hazırlanan suç dosyasıyla Fethiye Adliyesi'ne sevk edildi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN