'Hayvanlar kardeşimi yiye yiye bitiriyor'

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki ağaçlık alanda bir köpek tarafından bulunan kafatasının, yakındaki bir tersanede boya ustası olarak çalışan ve 24 Aralık'tan bu yana kayıp olan Mehmet Ali Koran'a ait olduğunun ortaya çıkması üzerine gözaltına alınan 4 şüpheliden 1'i tutuklandı. 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Mehmet Ali Koran'ın abisi Nihat Koran konuştu. Nihat Koran, kardeşinin cinayetinde başkaca faillerinde olabileceğini söyledi.

PAYLAŞ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kendisinden haber alınamayan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran'ın kafatasının bulunması ile ilgili gözaltına alınan 4 kişiden Koran'ın işvereni Recep A., kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklandı. Gözaltına alınan diğer 3 şüpheli savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Mehmet Ali Koran'ın abisi Nihat Koran kardeşinin cinayetinde başkaca faillerinde olabileceğini söyledi. 
Kafatasını Köpek Bulmuştu
16 Temmuz günü Bodrum İçmeler mevkiinde bulunan bir tersaneye, köpek tarafından getirilen insan kafatasının kimliğini belirlemek için kafatası Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kafatasının 24 Aralık 2019 tarihinden beri kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğu belirlenmişti. 
Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Koran'ın 4 arkadaşını cinayet şüphesiyle gözaltına almıştı. Şüphelilerden 3'ü savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, Mehmet Ali Koran'ın işvereni Recep A. ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 
“İçimiz Parçalanıyor”
Mehmet Ali Koran'ın abisi Koran, kardeşinin kimseyle bir husumeti olamadığını belirterek, cinayeti işleyenlerin birden fazla olabileceğini düşündüklerini söyledi. Nihat koran “Kardeşim çok sakin biriydi ama bu arkadaşlarının hepsi de yalancı, çünkü yalan çok söylediler. Kardeşimden geri kalan cesedinin bir an önce bulunmasını istiyoruz. Sokak hayvanları cesedi bir yerde buluyor ve yiye yiye getiriyor, içimiz parçalanıyor” diyerek isyan etti.
“Hayvanlar kardeşimi yiye yiye bitiriyor”
Abi Koran, serbest bırakılan 3 kişiden şüphelendiklerini belirterek “Kardeşim kimse ile husumeti olmayan düzgün, dürüst, bir çocuktu. Bu güne kadar hem ailemiz hem de çalıştığı çevre tarafından hakkında kötü bir söz, kötü bir düşünce olmadı. Herkes hakkında çok iyi konuşurdu. Serbest bırakılan 3 kişiden de hala şüpheleniyoruz. Kardeşim iş yerinde kayboluyor ama bu olaydan benim saatler sonra haberim oluyor. İş yerindekiler bana çok sonra “kardeşine ulaşamıyoruz, iş yerine gelmedi” diye haber verdiler. Recep adlı şahıs bana, "Ben tek başıma evdeydim. Yanımda kimse yoktu ama Mehmet Ali sabaha karşı 05.30'a eve geldi" diye konuştu. Halbuki kardeşim gece 02.30'da eve gelmiş. Kardeşimin cesedinin geri kalan parçaları hala bulunamadı. Sokak hayvanları kardeşimin kafatasını bir yerden buluyor ve getiriyor. Hayvanlar kardeşimi yiye yiye bitiriyor. Bundan dolayı içimiz yanıyor. Kardeşim öldü. Bundan sonra tek isteğimiz, cesedinin geri kalan parçalarının bulunması.” diye konuştu.
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN