Hayvan Kurtarma Ekibi geride kalmış canlara el uzatıyor

Fethiye ve Muğla'nın birçok bölgesinde başarılı işlere imza atan Hayvan Kurtarma Ekibi bu seferde yangın bölgelerinde geride kalan canlara el uzatıyor. Barınaklara yapılan yardımların yanı sıra sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmayan Hayvan Kurtarma Ekibi Muğla bölgesinde meydana gelen orman yangınlarının ardında yanan bölgede yardıma muhtaç can dostlar için harekete geçti. Bu görevin gönüllülük esaslı olduğuna değinen Hayvan Kurtarma Ekibi Lideri Ayten Aktepe, 'Sahalarda sayımız yeterli değil. Biz bunun gönüllülük esası ile yapıyoruz. Onların bizlere ihtiyacı var. Ormanlar yandı. Onların evleri beslenmelerini sağladıkları her şey yandı. Bizlere burada çok büyük görevler düşüyor' dedi.

PAYLAŞ
Hayvan Kurtarma Ekibi geride kalmış canlara el uzatıyor
Fethiye ve Muğla'nın birçok bölgesinde başarılı işlere imza atan Hayvan Kurtarma Ekibi bu seferde yangın bölgelerinde geride kalan canlara el uzatıyor. Barınaklara yapılan yardımların yanı sıra sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmayan Hayvan Kurtarma Ekibi Muğla bölgesinde meydana gelen orman yangınlarının ardında yanan bölgede yardıma muhtaç can dostlar için harekete geçti. Bu görevin gönüllülük esaslı olduğuna değinen Hayvan Kurtarma Ekibi Lideri Ayten Aktepe, "Sahalarda sayımız yeterli değil. Biz bunun gönüllülük esası ile yapıyoruz. Onların bizlere ihtiyacı var. Ormanlar yandı. Onların evleri beslenmelerini sağladıkları her şey yandı. Bizlere burada çok büyük görevler düşüyor" dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

HAYVAN KURTARMA EKİBİ HER YERDE
Yaptıkları başarılı çalışmalarının ardın tüm yangın bölgelerindeki geride kalmış canlara el uzattıklarına değinen Hayvan Kurtarma Ekibinin lideri Ayten Aktepe, "Gönüllü hayvan sever ve hayvan kurtarma ekibinin lideriyim. Biz yangın bölgelerinde yangın söndürme çalışmaları olduktan sonra ekibimiz ile birlikte alanlardaydık. Ve Berke hocamız bize gereken bilgileri verdikten sonra ekibimle birlikte alanlara girdik. Daha sonra orada ki canlı hayvanları bulup hocamıza getiriyoruz Berke hocamızda gereken tedavileri yaptıktan sonra yine onları uygun yerlere bırakıyoruz. Biz hocamızın gösterdiği uygun yerlere tekrardan kaplumbağaları doğal yaşamına bıraktık. Daha sonrasında biz her hafta yanan bölgelere ekibimizle birlikte gidiyoruz. Hocamızla birlikte gidiyoruz ve orada ki geride kalan canlıları birlikte besliyoruz. Köy, şehir merkezlerine inip köpek ve kedileri besliyoruz aynı şekilde yanan bölgelerde ki hayvanlara yeşillikler, karpuzlar vs. teminin de bulunduk. Ben Seydikemer Belediyesinde Yakup başkanıma, aynı zamanda zabıta müdürümüz Halil beye ve kıymetli hocamıza teşekkür ediyorum destekleriniz için. Bu şekilde biz çalışmalarımıza her hafta sonu devam edeceğiz Seydikemer'de. Ben herkese çok teşekkür ediyorum özellikle bakanım iyi ki varsınız" şeklinde konuştu. 
DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Yapılan işte destekleyen herkese teşekkür eden Hayvan Kurtarma Ekibi Lideri Ayten Aktepe, "Daha öncesinde bize Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Profesör Doktor Mehmet Emin Birpınar bizlere yemler göndermişti. Ben yemlerin bir kısmını Fethiye barınağına şuan çalışan arkadaşlara teslim ettim. Ben emeği geçen Fethiye belediyesi başkanı Alim başkanıma, Veli Pabuşçu hocama destekleri ve yardımları için ben çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız" ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN