Hayat Boyu Öğrenme haftası sergisi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Haziran ayının ilk haftası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanmaya başlandı. Fethiye'de de 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında sergi açılışı yapıldı. Sergi açılışını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat gerçekleştirdi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

Halk Eğitim Merkezleri tarafından okullarda, bilgi evlerinde, camilerde, köy muhtarlıklarında açılan mesleki kurslar, el sanatları ve görsel sanatlar kurslarında kursiyerlerce üretilen materyaller ve etkinliklerden oluşan serginin Fethiye’de açılışı yapıldı. El becerilerinin kaybolmamasını vurgulayan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Değerli arkadaşlarım öncelikle teşekkür ediyoruz. Bugün bizlere eşlik ettiğiniz için. Malumunuz pandemi süreci normalde bizim halk eğitim merkezimizin sergileri çok daha görkemli olur. Şimdi Milli eğitim müdürümüz ve halk eğitim müdürümüzden bilgi aldım. Pandemi sürecinde hem bu el becerileri kaybolmasın, hem insanlar pandemi koşullarına riayet ederek en azından sosyal aktivitelerini de yerine getirebilsin diye böyle bir uygulama olmuş. Ona rağmen çok güzel ürünler çıktı. Ben emeği geçen herkese Milli eğitim müdürümüzün şahsında tüm arkadaşlara, Halk eğitim müdürümüze ve tüm usta öğreticilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

BİZLERE BU YETKİYE VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM 
1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında açılan sergide Üzümlü Dastarını tanıtan Usta Öğretici Feray Aygün, “Bizler kurs veriyoruz. Bana bu yetkiyi verdikleri için Kaymakam beyimize ve müdürümüze yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum” dedi ve Üzümlü Dastarı hediye etti. 

33 BİN KURSİYERE ULAŞTIK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Biz öncelikle bu serginin yayılarak devam etmesini hep arzu ettik. Bizim yaşayan etkinliklerimizin, yaşayan kültürümüzün hem devam etmesi hem de gelecek nesillere aktarılması anlamında Halk eğitimin önemli bir misyonu var. Bu anlamda da bizim halktan aldığımız destek ve katılım cesaretlendiriyor. Bu yıl 33 bin kursiyere ulaştık. Tabi ki pandemi olmasa çok daha fazla kurslar olacaktı. Ama buna rağmen de çok güzel bir etkinlik oldu. Bize özgün kültürün yaşatılması gelecek nesillere aktarılması anlamında da çok güzel olduğunu düşünüyoruz. Kaymakamımızın bize verdiği destekten dolayı ben kendim ve kurumumuzun adına teşekkür ediyorum. Çalışanlarımızın hepsini kutluyor tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ FETHİYE’DE HAYAT BOYU ÖĞRENMEYİ YAYGINLAŞTIRMAK
Hayat Boyu Öğrenme haftası nedeni ile gerçekleşen serginin Fethiye için önemli olduğunu ve hayat boyu öğrenmeyi Fethiye’de yaygınlaştırmak istediğini dile getiren Fethiye Halk Eğitim Müdürü Ender Suat Tok, “Milli Eğitim Bakanlığımız 1-7 Haziran haftasını hayat boyu öğrenme haftası olarak ilan etti. Bizde Fethiye halk eğitim müdürlüğü olarak kaymakamımızın ve ilçe eğitim müdürümüzün önderliğinde bazı etkinlikler planladık. Pandemiden dolayı sayıları indirerek gerekli tedbirler ve hijyen kuralları alarak bu etkinliklerimizi başlattık. Futbol ve Tenis turnuvamız var. Şuanda da merkez sergimiz var. Mahallelerde ki sergileri de buraya çektik. Sayıyı azaltarak amacımız Fethiye’de hayat boyu öğrenmeyi yaygınlaştırmak. Zaten bakanlığımızındı amacı bu yönde. Bu anlamda da bize destek olan başta sayın kaymakamımıza, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze Fethiye halk eğitim ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN