Hastanedeki vaka sayısı 59'a yükseldi

Koronavirüs ile mücadele sürdürülüp, bir dizi tedbir uygulanırken vaka sayısı artmaya devam ediyor. Fethiye ve çevresinde Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında denetlemeler devam ederken, vaka sayıları artıyor. En son Fethiye Belediyesi görevlilerinden Bircan Akdu'nun (54) koronavirüse yenik düşmesi ile belediye içerisinde de personellere önlemlere uymaları konusunda bilgiler verildiği öğrenildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Vakaların artması Fethiye Devlet Hastanesi yetkililerini harekete geçirdi. Yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin 14’e çıkarılmasının planlandığı kaydedildi. Fethiye ve çevresinde Kovid-19 ile mücadeleyi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimliği birlikte yürütürken, filyasyon ekipleri evlerde izole altında tutulan vakalarla yakından ilgileniyor. Her geçen gün Fethiye’de de artan vaka sayılarında özellikle Fethiye Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinin tamamen dolduğu öğrenildi. Yoğun bakım ünitesinde 9 pozitif vakanın tedavisi sürerken, 46’sı pozitif olmak üzere 59 vakanın Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altında olduğu da öğrenildi. Bu arada Fethiye’de günde birkaç kez camilerden yapılan anonslarla Kovid-19’a dikkat çekilip; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edilmesi isteniyor. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıta görevlileri de cadde ve sokaklarda İçişleri Bakanlığı’nın son genelgesi olan açık alanlarda sigara içilmemesi, maske ve sosyal mesafe konusunda gece gündüz denetlemelerini sürdürüyorlar. Yetkililer, “Koronavirüse karşı bilim kurulu açıklamaları doğrultusunda tedbirli olmak zorundayız. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Açık alanlarda sigara içmeyelim. Sağlığımızı koruyalım” ifadelerini kullandılar. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Adem | 18 Kasım 2020 10:31

    Denetimler sıklaştırılmalı fethiyede insanlarin cogu hala maske takmiyor maalesef

  • Faruk koşucu | 18 Kasım 2020 00:38

    Bu belayı en az hasarla savuşturmanın bırıncı koşulu ınsanımızın bilinçli davranmasıdır..Gördüügüm kadarıyla Fethıye halkının da ulke halkından farkı yok..Ufacık motorsıklette karısı arkada ıkı cocugu önde gıdenler ..Kollarında taşıdıkları maskenın kendılerını Coronaya karşı korudugunu sananlar...Zor....Çok zor bu belayı atlatmamız..

BUNLARA DA BAKIN