Harman Hamam Spa Misafirlerini Bekliyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 6.5 aydır kapalı olan hamamlar 1 Temmuz itibari ile açıldı. Fethiye'de hizmet veren Harman Hamam, Spa işletmecisi Hatice Tüysüz, bin yıllık kültürü olan hamamların kötü anıldığını belirterek, pandemi döneminde hamamların günah keçisi olarak gösterildiğini söyledi.

PAYLAŞ

Hamam ve Spa işletmeleri 6,5 ay sonra kapılarını açtılar. Harman Hamam, Spa İşletmecisi Hatice Tüysüz, Pandemi döneminde hamamcıların çok sıkıntılı günlerden geçtiği, ekmeğini evine götüremeyen bir sektör olduğunu vurguladı. Hamamcılar olarak seslerini duyuramadıklarını belirten İşletmeci Hatice Tüysüz, “Bizlerin sesini duyurabilecek derdimizi anlatabileceğimiz bir oluşum kurum veya kuruluş maalesef yok. Bu vesileyle bizlerde kendi göbeğimizi kendimiz kesmek adına dernekleşme başladık. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde dernekler kurduk. Şuanda da federasyon oluşumu için çabalıyoruz” dedi. 
BİN YILLIK KÜLTÜRÜMÜZ YANLIŞ ŞEKİLLERDE ANILIYOR
Harman Hamam, Spa İşletmecisi Hatice Tüysüz, “Pandemi sürecinde uğradığımız haksızlıklar sonucunda fark ettik ki herhangi bir sorunda problemde bizlerin sesini duyurabilecek derdimizi anlatabileceğimiz bir oluşum kurum veya kuruluş maalesef yok. Bu vesileyle bizlerde kendi göbeğimizi kendimiz kesmek adına dernekleşme başladık Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde dernekler kurduk. Şuanda da federasyon oluşumu için çabalıyoruz. Sektördeki tüm olumsuzlukları haksızlıkları ve yanlışları düzeltebilmek adına bir yola çıktık. Bu ateşi Fethiye’de yaktık. Kısa sürede federasyonumuzu Fethiye’de kurup ümit ettiğimiz, eskisi gibi sektörümüzün sağlık temizlik ve şifa ile anılması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. 1000 yıllı aşkın kültürün etik ve ahlaki olmayan şeylerle anılmasından ve addedilmesinden duyduğumuz rahatsızlıkları inşallah bir çözüme oluşturacağız. Sektörümüzde büyük bir sıkıntı yaşamaktayız” dedi. 
ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ
Pandemi döneminde hamamların 6.5 ay kapalı kaldığını belirten Harman Hamam, Spa İşletmecisi Hatice Tüysüz,  “Ekmeğini evine götüremeyen çalışma arkadaşlarımız ve bizler gerçekten çok zor durumda kaldık. Şimdi açıldık ancak önümüzü göremiyoruz, sıkıntı içerisindeyiz. Bizde bu yolda dedik ki dernekleşme, bir oluşum yapalım. Sesimizi duyurabileceğimiz bir oluşumumuz yok. O yüzden ilk olarak Fethiye’mizde bir dernek kurduk. Ankara, Antalya, Isparta gibi illerimizde de dernekleşme oluşumu içerisindeyiz. Sonrasında ilk olarak yine Fethiye’de federasyon kuracağız. Bin yıllık kültürümüzün farklı şekillerde anılması, amacının farklı şekillere saptırılması gibi bizi çok rahatsız eden durumlar söz konusu. Allah’ın izniyle her şeyi çözeceğiz. Bütün çalışma arkadaşlarıma bol, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi. 
HERKESİN GÜVENLE TERCİH EDEBİLECEĞİ BİR İŞLETMEYİZ
Harman Hamam, Spa İşletmecisi Hatice Tüysüz, işletmelerinin neden tercih edilmesi gerektiğini “Hijyenimize dikkat ediyoruz. Çalışma arkadaşlarımız profesyonel. Rezervasyonla çalışıyoruz. Kadın-erkek herkesin güvenle tercih edebileceği bir spa merkeziyiz. Fiyatlarımız şu anda; sauna +kese + köpük 80 TL, sauna+ kese +köpük+ 45 dakika masaj 150 TL, kese+ köpük +1 saat masaj ise 180 TL. Saunamızı müşterilerimiz isteğe bağlı ücretsiz olarak kullanabilirler. İçeceklerimiz ikramımız” sözleriyle belirtti.  
 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN