'Halk TV'ye ANKA'ya, Tele 1'e ne kadar ödeme yapıyorsunuz?'

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz haftalarda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a yönelttiği sorulara yanıt alamadığını belirterek bu hafta yeni sorular yöneltti. Gökmen, Aras'ın bazı medya kurumlarına ödeme yaptığını ileri sürerek, 'Bu yayın organlarına paralar akıtırken, yerel basına sadece göstermelik kutlama ilanları vermek dışında herhangi bir desteğiniz var mı? diye konuştu.

PAYLAŞ

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in hedefinde yine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras vardı.  İlçe Başkanı Gökmen, Belediye Başkanı Aras’a yönelik sorduğu sorulara yanıt alamadığını belirterek yine soru sordu.  Gökmen açıklamasında “Geçtiğimiz hafta belediye meclis toplantısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, devletimizin Bodrum’a yaptığı yatırımları görmezden gelip, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin beceriksizliklerini ört bas etmek için haksız ithamlarda bulunmuştu. Bu duruma tepki gösterip Sayın Aras’ın söyledikleri üzerine bir açıklama yapmıştık. Ancak çoğu açıklamamızda olduğu gibi bu açıklamamıza da herhangi bir yanıt gelmedi, gelemedi” ifadelerini kullandı.
GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMA GİBİ BİR HUYU VARDIR
Gökmen açıklamasının devamında “Aslında bugüne kadar yaptığımız tüm açıklamalarda ne kadar haklı olduğumuzu Sayın Ahmet Aras ve Sayın Osman Gürün de çok iyi biliyor. Söyleyecek bir şeyler olmadığı için kendi yetersizliklerini böyle ört bas etmeye çalışıyorlar. Ancak gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Ne kadar saklarsanız saklayın, o gerçekler birileri tarafından önünüze böyle konur ve sizler maalesef bu durumlara düşersiniz.
Bugün Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a bazı sorular soracağız.
Sayın Aras,
1)           Halk TV’ye her ay Bodrum Belediye bütçesinden ne kadarlık bir ödeme yapıyorsunuz?
2)           Tele 1 TV’ye her ay Bodrum Belediye bütçesinden ne kadarlık bir ödeme yapıyorsunuz?
3)           Hem Halk TV’ye hem de Tele 1 TV’ye yayına çıkıldığında, ya da canlı yayınlar için herhangi bir ücret ödüyor musunuz? Ödüyorsanız meblağı nedir?
4)           Bodrum’da temsilcisi olmayan, adı sanı duyulmayan, ANKA Haber Ajansı’na abone oldunuz mu? Ve bu ajansa aylık kaç lira ödüyorsunuz? Bu ajans aboneliğinin Bodrum Belediyesi’ne ne faydası var?
5)           Her gün Bodrum Belediyesi’ne kaç adet Cumhuriyet Gazetesi alıyorsunuz?
6)           Bu yayın organlarına paralar akıtırken, yerel basına sadece göstermelik kutlama ilanları vermek dışında herhangi bir desteğiniz var mı?
Devletimizin Bodrum yatırımlarını görmezden gelen, ekonomik anlamda devletten yeteri kadar destek alamadığını söyleyen Sayın Aras, umarız bu sorulara yanıt verir. Bizim yanıtlarını bildiğimiz bu soruları Sayın Ahmet Aras yanıtlayana kadar, sorularımızı sormaya devam edeceğiz.” dedi.
 

Ferdi Yavuz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN