Türkiye

Türkiye Haberleri

BAŞBAKAN ERDOĞAN, MUĞLA VE İLÇELERİNDEKİ AÇILIŞLARI FETHİYE’DE YAPACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ocak Cumartesi günü Muğla iline yapacağı gezisinde tüm açılışları telekonferans sistemi ile gerçekleştirecek.

UZAKDOĞU’DAN KİLİM DOKUMAYI ÖĞRENMEYE GELDİLER

Uzakdoğu ülkeleri ile İtalya’dan Türk el sanatları öğrenmek için Fethiye’ye gelen gençleri kilim ve halı dokunmayı da öğrendiler.

FETHİYE’DE TOP MERMİSİ BULUNDU

Osmanlı’nın son dönemlerinde kullanılmış bir ateşli top mermisi bir vatandaş tarafından bulunup, Fethiye Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

POLİS ÖĞRENCİ OLMAYANLARI OKUL ÇEVRESİNE YAKLAŞTIRMIYOR

Okul çevrelerindeki öğrenci olmayan gençler polisin denetiminde.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN YAPTIĞI RESİMLER SERGİLENİYOR

Fethiye Anadolu Lisesi resim kulübü öğrencileri Özel Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli öğrencilere resim yapmayı öğretirken, bu öğrencilerin yaptığı resimler Anadolu lisesinde sergilenmeye başlandı.

ÖZLEM BALCI SEKİ'DE

Fethiye'nin televizyon dünyasına kazandırdığı Özlem Balcı'nın, doğup büyüdüğü Fethiye'de çektiği ilk belgesel filmi olan "Hanımeli", bugün belgeselin çekildiği Seki Kasabası'nda tanıtıldı.

FETHİYE’DE TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER, KÖMÜR VE ODUN DAĞITTI

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz aylarda kurulan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, örnek bir davranış sergileyerek Karaçulha Beldesinde ikamet eden engelli çocuğu bulunan bir aileye yakacak yardımı götürdü.

FETHİYE’DE YÖRÜK ŞÖLENİ GÖRKEMLİ OLACAK

Fethiye’de 29 Ocak günü Yörük Şöleni yaşanacak. Fethiye Yörük ve Türkmenler Kültür Derneği’nin organize ettiği gece Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Geceye bölgenin en iyi ekipleri de katılacak.

MAYTAP 11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN PARMAĞINI KOPARDI

Fethiye’nin Karaçulha Beldesi’nde yaşayan Cumali Emeç’in 11 yaşındaki oğlu Ahmet Selçuk Emeç, yılbaşı günü arkadaşlarıyla birlikte beldede bulunan bir bakkala giderek satın altığı maytabı patlatırken, parmağını kopardı. Baba Emeç, küçük çocuklara maytap satıldığı için sorumlular hakkında suç duyurunda bulundu.

FETHİYE’DE MİNİK UĞUR İÇİN İLİK 15 OCAK’TA GELİYOR

Minik Uğur’un babası Ali Yelmer, Muğla valisi Fatih Şahin’in yanı sıra Sağlık Bakanlığı Yetkilileri ve duyarlı vatandaşlara teşekkür ederek, “Böyle bir hastalığın içinde iki yıl geçirmek çok zor” dedi.

ERYILMAZ, SAATCI’YA MEVLANA’NIN SÖZLERİ İLE GÖNDERMEDE BULUNDU

29 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı olan Muhsin Eryılmaz, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın

BAŞKAN ÇAYLI’NIN ANNESİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı’nın annesi Fatma Çaylı 79 yaşında vefat etti.

Artık Muğla devri bitti

SGK Fethiye şubesinin hizmete girmesi ile Fethiyeliler bundan sonra SGK işlemleri için Muğla’ya gitmeyecek ve tüm işlerini Fethiye’de yaptırabilecekler.

HOŞGELDİN 2011

Fethiye’de halkın büyük bir bölümü evlerinde televizyon izleyip tombala ve değişik oyunlar oynayarak girerken, kimi vatandaşlar da eğlence yerlerinde sabaha kadar dans edip eğlenerek girdi.

FETHİYE’DEN AVRUPA ÜLKELERİNE TEKNE İHRAÇ EDİLİYOR

Fethiye’nin İkinci Karagözler Semti’ndeki yat imalathanelerinde üretilen yatlar başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Rusya, Lübnan ve İskandinav ülkelerine ihraç ediliyor. 24-40 metre arasında imal edilen lüks teknelerin 500 bin ila 1 milyon 200 euro arasında satıldığı bildirildi.

PROFESYONEL AŞÇILAR, ÜCRETSİZ AŞURE DAĞITTI

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz yıl örgütlenen Fethiye’deki profesyonel aşçılar, bu kez kazanlarda aşure kaynatıp, ücretsiz olarak halka ikramlarda bulundular.

Toplam 4177 haber.