Siyaset

Elvan Göçer İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı Elvan Göçer İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
Siyaset Haberleri

İlçe Başkanı Öztürk yatırımları değerlendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı ve ilçeye yapılan yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gökmen’den Büyükşehir Belediyesi hakkında skandal iddia!

AK Parti Bodrum ilçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla Büyükşehir Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği itfaiye eri alımında 176 kişinin girdiği sözlü sınavda KPSS puanı en düşük adayların kazandırıldığını iddia etti.

Ergun, “Asgari ücreti 3 bin liraya çıkaralım”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun Asgari Ücret ile ilgili açıklama yaptı. Ergun, “Brüt asgari ücret 3 bin liraya çıkarılıp, asgari ücretli çalışanımıza brüt kazancının tamamı ödensin” dedi.

İYİ Parti "Önce Sağlık" sloganı ile faaliyetlerine ara verdi

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı parti binasındaki faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.

“Lüksünüzden, şatafatınızdan vazgeçin esnafa destek olun”

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay “Yandaş şirketleri zengin etmekten, kullanılmayan yol, köprü, havaalanlarına verilen garanti ödemelerden vazgeçin. Sonu gelmeyen lüksünüzden, şatafatınızdan, 50 bin dolarlık çantalarınızdan, yazlık, kışlık uçan saraylarınızdan vazgeçin. Bugünlerde uçak filosuyla gitmeyi planladığınız bir piknik geziniz varsa derhâl iptal edin ve can çekişen esnafımızın beklentilerini de bir an önce karşılayın” dedi.

CHP'li Girgin: “KYK borcuna E-Haciz ile gençlerin harçlığına el konuluyor”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, KYK borçlarına gönderilen e-hacizlerle ilgili açıklamasında "İktidar Hazine’yi boşaltmış vaziyette. Gençlerimizin 3-5 kuruşuna dahi ihtiyaçları var" dedi.

Gelecek Partisi Dalaman İlçe Kongresi yapıldı

Gelecek Partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde de teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdı. Muğla ve ilçelerinde kongrelerini hızlandıran Gelecek Partisi Dalaman’da tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa İlyas Karataş seçildi. Gelecek Partisi Dalaman ilçe kongresi Kovid-19 tedbirleri altında bir çay bahçesinde gerçekleştirildi. Kongreye Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, Aydın İl Başkanı Selçuk Yagsan, Denizli İl Başkanı Aykut Yıldırım, İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik, CHP Dalaman İlçe Başkanı Sezer Durmuş, İyi Parti ve Deva Partisi yetkilileri ile gelecek partisi delegeleri katıldı.

Cumhur İttifakından Osman Gürün’e protesto

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın 17 Kasım tarihinde CHP’li 6 ilçe belediye başkanıyla beraber çektiği tanıtım filmini, AK partili ve MHP’li meclis üyeleri protesto ederek, meclis salonunu terk ettiler.

"Muğla’nın yüzde 59’u maden sahası olarak ilan edildi mi?"

Muğla’nın yüzde 59’unun maden sahası olarak belirlendiği iddialarını dile getiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, “Muğla’da madenler için doğayı, çevreyi ve geleceğimizi daha ne kadar talan edeceksiniz?” diye sordu.

Yusuf Kayacık Ak Parti’den ihraç edilemedi

Yusuf Kayacık’ın, Milli Güreşçi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine getirilişini, kişisel sosyal medya hesabından eleştirmesinin ardından Ak Parti İl Disiplin Kurulu tarafından hakkında partiden ihraç edilmesi kararı Merkez Disiplin Kurulu tarafından bozuldu. Muğla siyasi kulislerinde ise “AK Parti’den ihraç edilemeyen Yusuf Kayacık, kendi isteğiyle istifa eder mi?” soruları geziyor.

Girgin, “Kapatın demesi kolay!”

“Meclis çatısı altında esnafın sorunlarını dile getirmek isteyen milletvekillerine bile kulak vermeyen bir zihniyet sokaktaki vatandaşa kulak verir mi? Polis zoruyla görüntü alınmasına engel olmak niye? Yapılan ayıbı saklamak mı?” diyen CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ticaret Bakanının sunumunda esnaflar için bir tek kelime bile etmediğini belirterek tepkisini dile getirdi.

“Kadına Şiddet Politiktir”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama da, “Kadına Şiddet Politiktir’’ denildi.

Girgin, iktidarın çevre politikalarını eleştirdi

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görüşmelerinde Muğla üzerinden iktidarın çevre politikalarını eleştirdi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “ Muğla 6’dan Büyüktür”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve 6 turistik ilçenin CHP’li belediye başkanlarınca, hazırlanan video kliple yaşadıkları şehre dönmeyen vatandaşlardan nüfuslarını Muğla'ya aldırmalarının istenmesine tepki gösterdi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu: "İktidar tedbirleri arttırmalı, vatandaşın sağlığı ile daha fazla oynamamalıdır"

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu “pandeminin bu aşamasında, 14 günlük karantina uygulanmalı ve ciddi tedbirlerin alınmalıdır” dedi.

CHP'den Alaattin Çakıcı'ya sert tepki

Muğla’da CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu başta olmak üzere, CHP'li belediye ve ilçe başkanları açıklama yaparak Alaattin Çakıcı'nın, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine tepki gösterdi. İl Başkanı Zeybekoğlu konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Mafya bozuntuları bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olamayacak, izin vermeyeceğiz!” diye konuştu.

İyi Partili Çoban, “Herkes aklını başına almalıdır”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban son günlerdeki partide yaşanılan olaylar ile ilgili açıklamada bulundu. İlçe Başkanı Çoban, “Son günlerde hem Türkiye’miz hem Partimiz türlü türlü oyunlarla, entrikalarla karşı karşıya kalmış durumdadır. Herkes aklını başına almalıdır. Sabrımız cesaretimizin üstündedir” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Özcan: “Yeni Kıyıkışlacık Limanı, doğal yaşamı ve bölge turizmini öldürecek”

Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla ili Milas ilçesi Güllük Körfezi Kıyıkışlacık mahallesine yapılmak istenen yükleme limanı ve iskelesi ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

Milli binici Ak Parti'de siyaset kararı aldı

Binicilik sporunda sayısız şampiyonlukları bulunan Milli binici Hasan Gökhun Çilingir Ak Parti Marmaris İlçe teşkilatına giderek üye oldu.

Toplam 1635 haber.