Siyaset

Fethiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimi Yapıldı Fethiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimi Yapıldı
Seydikemer Belediyesi'nin Logosu Değişecek Seydikemer Belediyesi’nin Logosu Değişecek
İmamoğlu'nu ziyaret etti İmamoğlu’nu ziyaret etti
Kongre süreci değerlendirildi Kongre süreci değerlendirildi
Yücel, 'Adaylığım devam ediyor' Yücel, "Adaylığım devam ediyor"
Karaca'Her türlü engellemelere rağmen başarılı olacağız' Karaca;“Her türlü engellemelere rağmen başarılı olacağız”
CHP Fethiye'de büyük yarış CHP Fethiye’de büyük yarış
Fethiye CHP'de Delege Adayları 24 Kasım'ı Bekliyor Fethiye CHP’de Delege Adayları 24 Kasım’ı Bekliyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'dan Başkan Tokat'a Ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'dan Başkan Tokat'a Ziyaret
CHP'li Alban Konuştu, Bakan Kurum Sustu CHP’li Alban Konuştu, Bakan Kurum Sustu
AK Parti İl ve ilçe yönetimi gelecek sezon için çalışmalara başladı AK Parti İl ve ilçe yönetimi gelecek sezon için çalışmalara başladı
CHP'li Yücel ''Toplumsal Uzlaşıyı Sağlayacağız'' CHP'li Yücel; ''Toplumsal Uzlaşıyı Sağlayacağız''
Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nın 2. Oturumu Gerçekleştirildi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. Oturumu Gerçekleştirildi
Seydikemer'de Jet Meclis Seydikemer'de Jet Meclis
Şenel, 'Fethiye'nin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz'  Şenel, “Fethiye’nin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz” 
CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları İzmir'de toplandı CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları İzmir'de toplandı
Karaca, 'Halk Evi'ne satılamaz ve  Başkasına kiraya verilemez maddesi koyacağız' Karaca, “Halk Evi’ne satılamaz ve Başkasına kiraya verilemez maddesi koyacağız”
İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Başkent'e Çıkarma Yaptılar Başkent’e Çıkarma Yaptılar
SED Medya'nın anketi büyük yankı yarattı SED Medya’nın anketi büyük yankı yarattı
Siyaset Haberleri

Ortaca'ya yarı olimpik kapalı yüzme havuzu

17 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı Okluk konutlarındaki görüşmelerde söz verilen İztuzu Plajı'nın ardından yarı olimpik kapalı yüzme havuzu projesi de onaylandı. Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Marmaris Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi'nde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakının kazandığı 7 ilçenin belediye başkanlarıyla birlikte bir araya gelmiş ve olimpik kapalı yüzme havuzu talebinde bulunmuştu.

Sevgi ve Barış Hareketi yola çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yaklaşan ilçe kongreleri öncesi yeni oluşumlar siyasette yerini almaya başladı. Ortaca'da, Murat Atacan'ın önderliğini yaptığı 'Sevgi ve Barış Hareketi' ilçe kongreleri öncesi birleştirici güç olacakları vurgusuyla yola çıktı.Genç isimlerden oluşan, parti değerleri ve evrensel demokrasi ilkelerine bağlı olduklarını dile getiren hareket, temelinde kişilerin değil, ilkelerin yer aldığı anlayışla çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Tezcan sanayi esnafını ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, sanayi sitesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

CHP'de ilçe Başkan adayları netleşiyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler takviminin belirlenmesi ile birlikte CHP Fethiye İlçe Başkanlığı için adayların isimleri de netleşmeye başladı. Bazı adaylar geçtiğimiz aydan itibaren sahaya inerken, öncelikle mahalle delege seçimleri için de hızlı bir çalışma başlatıldı. CHP’de mevcut ilçe başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu’nun yeniden aday olup olmayacağı delege seçimlerinde netleşmesi beklenirken; Turizmci Mehmet Demir, Mimar Ulaş Yavuz ve Turizmci Ahmet Selim Yücel’in CHP Fethiye İlçe Başkanlığı için kesin aday olarak isimleri geçiyor.

Fethiye Belediye Meclisi, PKK’yı oybirliği ile kınadı

Fethiye Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı.

AK Parti Milas İlçe Kadın Kolları aşure etkinliği düzenledi

AK Parti Milas İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katılan AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, yerel seçimlerde elde edilen sonuçlara değinerek, kadın kollarının yakalanan başarıda büyük emeklerinin olduğunu ifade ettiler.

İyi Partili Arıkan'dan zehir zemberek istifa açıklaması

İyi Parti'nin kuruluş aşamasında da görev alan Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Okan Arıkan, hem il yönetim kurulu üyeliğinden, hem de İyi Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Arıkan açıklamasında, '31 Mart'ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur' diyerek İyi Parti'yi eleştirdi.

Okan Arıkan İyi Parti’den de istifa etti

Okan Arıkan yazılı bir basın açıklaması ile İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’li Alban: “Muğla Turizm Afet Bölgesi İlan Edilsin”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Türkiye'ye en çok turist getiren turizm acentelerinden biri olan İngiliz Thomas Cook şirketinin iflas etmesinin ardından özellikle Muğla’da çok sayıdaki otelin büyük bir sıkıntı yaşayacağını belirterek, “AKP/Tayyip Erdoğan hükümeti acilen duruma müdahale edip, zararları büyük ölçüde giderecek çalışma yapmalıdır. Nasıl ki meteorolojik olaylar sonucu doğal afet meydana geliyorsa bu iflasın sonucu da bir turizm afetidir. Bölge acilen afet bölgesi ilan edilmelidir. Turizmcinin başta KDV ödemesi olmak üzere devlete olan tüm borçları ertelenmelidir” dedi.

CHP’Lİ ERBAY, CHP’YE YÖNELİK HER TÜRLÜ SALDIRI CEZASIZ KALIYOR

CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay’ın Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir imamın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

CHP’Lİ GİRGİN “İMAMIN BU SÖZLERİ AYMAZLIK VE KÜSTAHLIK”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Seydikemer’e bağlı Çaykenarı mahallesi Güzeller camiinde imamlık yapan ve CHP’yi şeytana benzeten imamı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

CHP’Lİ GENÇLİKTEN İMAMA TEPKİ!

Seydikemer ilçesinin Çaykenarı Mahallesi Güzeller Camii İmamı Haşim Öztürk’e bir tepki de CHP Seydikemer Gençlik Kolları Başkanı Bora Çetin’den geldi. Çetin, imamların birleştirici, bütünleştirici söylemlerde bulunması gerektiğinin altını çizerek; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında görevini icra eden imamımızın Cumhuriyet Halk Partisini küçük düşüren ve bizi üzen paylaşımının ve konunun takipçisi olacağız” dedi.

O İMAM HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Seydikemer ilçesi Çaykenarı Mahallesi Güzeller Cami’nde imamlık yapan Haşim Öztürk sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) hakaret etmesi tepkileri neden oldu. CHP’li Turhan Doğu, Haşim Öztürk’ün paylaşımları nedeniyle Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CAMİ İMAMINDAN CHP’YE HAKARET

Seydikemer İlçesi Çaykenarı Mahallesi Güzeller Cami’nde imamlık yapan Haşim Öztürk sosyal medya hesabından CHP’ye hakaret etti. Skandal paylaşım büyük tepki çekti.

METE “OKULLARA TYP’DEN 714 KİŞİ ALINACAK”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Toplum Yararına Program Kapsamında Muğla genelindeki okullarda 9 ay çalıştırılmak üzere 714 kişi için 8 Milyon ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Diyarbakır Annelerine Fethiye’den Destek

Diyarbakır HDP binası önünde çocukları PKK tarafından kaçırılan annelere Fethiye’de Vatan Partisi İlçe Başkanlığı’ndan da destek geldi. Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından HDP binası önünde nöbet tutan ailelere destek olmak amacıyla imza kampanyası da başlatıldı. Vatan Partisi İlçe Başkanı Selçuk Selvi, “Şimdi artık korkması gerekenler terör örgütü ve destekçileridir. Evlatlarına terör örgütünün kaçırdığı anaların çığlığı, onların duyduğu son ses olacaktır. Devletimizin kararlı duruşu ve güvenlik güçlerimizin kararlı mücadelesi ile halk birleşince nefes alacak alanları kalmamıştır” dedi. Diyarbakır’da yıllar önce doktorluk yapan Dr. Nalan Ünal ise terör örgütü PKK’nın hain pusuları ile yaralanan, şehit düşen asker, polis, öğretmen, mühendis ve sivil vatandaşların durumlarını anlatıp; “PKK’nın bir terör örgütü olduğunu HDP ve siyasi partiler anlamalıdır” ifadelerini kullandı.

Toplam 1304 haber.