Siyaset

Siyaset Haberleri

Demir, Ankara ziyaretini değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Ankara programı kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyarette bulundu.

Çoban’dan, Bahçeli’nin “Evine dön çağrısına” cevap

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Çoban, Bahçeli’nin çağrısını tiye aldı.

Ergun, “2020 arıcılar için afet yılı ilan edilsin”

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun; meydana gelen şiddetli kuraklıktan en çok etkilenen tarımsal sektörlerden birisinin de arıcılık olduğunu belirtti. Milletvekili Ergun, bal üretimindeki kaybın; arıcıların ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağı konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi sundu.

CHP’li Erbay, “Muğla'yı öldüren projelere derhal son verin”

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na çağrıda bulunarak, “Artık yeter! Muğla’yı öldürecek projelere derhal son verin.” dedi.

Muğla Milletvekili Özcan sordu, Bakan Dönmez açıkladı

Muğla milletvekili Özcan, Milas ilçesinde kömürlü ısınmadan dolayı ekim ve mayıs ayları arasında oluşan hava kirliliğini Bakan’a belirtti ve Milas’a doğalgazın ne zaman geleceğini soru önergesiyle sordu.

Akmarin Projesi meclise taşındı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Yat Limanı yapımı girişimlerinden vazgeçilmesi için çağrıda bulundu.

“Domates üreticisinin feryadına kulak verin!”

Domates üreticisinin artan maliyetler, düşük fiyatlar ve ihracat yasağından dolayı zor günler geçirdiğini söyleyen CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda Ticaret Bakanı’na domates üreticilerinin taleplerini iletti.

Özcan Muğla’nın sosyo-ekonomik durumunu değerlendirdi

Muğla Milletvekili Suat Özcan, TBMM’de Muğla ilinin Sosyo-ekonomik durumu ile ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu.

Karahan, Gümbet muhtarını ziyaret etti

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Gümbet Muhtarı Ali Haydar Mansuroğlu'nu ziyaret etti.

“Kendi mermerimize teşvik varken ithal sevdası niye?”

CHP Muğla Milletvekilli Süleyman Girgin Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada İstanbul Havalimanında Portekiz, TBMM Halkla ilişkiler binasında İtalyan, Sarayda Hindistan granitinin kullanılmasını eleştirerek, “Yerli ve millilikten bahsederken bu çelişki olmuyor mu?” diye sordu.

Girgin; “İktidar umumi hıfsısıhha kanunundan ibret alsın!”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM’de yaptığı basın açıklamasında esnaf ve zanaatkarlar için verdiği kanun teklifini kamuoyuna sundu ve iktidarın açıkladığı destek paketini eleştirdi.

Aldan, “Türkiye 2021’deki seçime hazırlanıyor”

24, 25, 26. Dönem CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan FRT TV’de katıldığı programda Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. FRT Televizyonunda Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu, canlı olarak yayınlanan programda soruları cevaplandıran tecrübeli politikacı Ömer Süha Aldan, “Şu anda Türkiye, 2021'deki bir seçime hazırlanıyor. Her iki taraf da buna hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Girgin Bodrum’a Külliye’yi meclis gündemine taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin Bodrum Kargı’da yapılmak istenen Külliyeyi Meclis gündemine taşıdı.

Kılıçdaroğlu Ege Bölgesi belediye başkanları ile görüştü

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ege Bölgesi İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıya katıldı.

“Vatandaş aç ama bütçeden tarikatlara 81 milyon TL ayrıldı”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 Yılı Bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, tarikat ve cemaatlere 81 milyon 893 bin TL bütçe ayrıldığını açıkladı.

Kayaman, “Şimdi yeni bir şey söyleme zamanıdır”

Gelecek Partisi birinci kuruluş yıldönümünü kutladı. Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Y.Mimar Selahattin Kayaman yaptığı açıklamada; “Biz 152 cesur yürekli insan ile Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun etrafında toplanarak; milletimizin isteklerini, taleplerini ve beklentilerini karşılamak üzere Gelecek Partisini kurduk” ifadelerini kullandı.

Alban,“Turizmci batıyor, bakan zenginleşiyor”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un geçtiğimiz günlerde Bodrum Türkbükün’de otel satın almasını ağır şekilde eleştirdi. Alban, bakanın satın aldığı otelin arsasının Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olmasını ise “yağma” olarak nitelendirerek, “Turizmci otellerine kilit vururken, otel sahipleri iflasın eşiğine gelmişken, turizm sektöründeki emekçiler evlerine ekmek götüremezken, turizm bakanı otel satın alıyor. Kamunun malını kendi şirketine peşkeş çekmesinden dolayı Turizm Bakanı’nı istifaya davet ediyorum” diye konuştu.

Girgin, “Enerjide soygun var!

TBMM’de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 2021 Bütçeleri görüşüldü. CHP Grubu adına konuşan, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, kullandığı tablolar ile enerjide dağıtım politikaları ve Yekdem adlı teşvik programı üzerinden hükümeti eleştirdi. Girgin “Haramilerin iktidarı halka 41 milyar TL, bir avuç şirkete 58 milyar TL verdi” dedi.

Çoban,“İyi Parti her geçen gün büyüyor”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, FRT TV’de katıldığı Pozitif Düşünce programında Fethiye, Muğla ve Türkiye gündemi ile ilgili soruları cevapladı. Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu programda sorulara açık açık cevap veren İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “İYİ Parti her geçen gün büyüyor. İYİ Parti büyüdükçe operasyon çekiliyor” dedi.

Toplam 1619 haber.