Siyaset

Öztürk, 'Erken seçim yok, 3 yıl sonrası için çalışıyoruz' Öztürk, “Erken seçim yok, 3 yıl sonrası için çalışıyoruz”
MİLLETVEKİLİ SUAT ÖZCAN BİR TÜRLÜ BİTMEYEN YOLLARI SORDU MİLLETVEKİLİ SUAT ÖZCAN BİR TÜRLÜ BİTMEYEN YOLLARI SORDU
Çoban'dan kongreye katılanlara teşekkür Çoban’dan kongreye katılanlara teşekkür
SEYDİKEMER İYİ PARTİ'DE GÜLER, GÜVEN TAZELEDİ SEYDİKEMER İYİ PARTİ’DE GÜLER, GÜVEN TAZELEDİ
İYİ PARTİ FETHİYE İLÇE BAŞKANLIĞINA ALİ FATİH ÇOBAN SEÇİLDİ İYİ PARTİ FETHİYE İLÇE BAŞKANLIĞINA ALİ FATİH ÇOBAN SEÇİLDİ
Uysal, ülke gündemini değerlendirdi Uysal, ülke gündemini değerlendirdi
Arslanca, 'Muhtarlarımızla Uyumlu Çalışıyoruz' Arslanca, “Muhtarlarımızla Uyumlu Çalışıyoruz”
Milletvekili Tanal, 'Millet olarak darbelerin karşısındayız' Milletvekili Tanal, “Millet olarak darbelerin karşısındayız”
CHP İstanbul Milletvekili Tanal, Fethiye'de CHP İstanbul Milletvekili Tanal, Fethiye'de
CHP'li Başkan Demir ''Halktan Yana Politika Üreteceğiz'' CHP'li Başkan Demir; ''Halktan Yana Politika Üreteceğiz''
Seydikemer'de Sosyal Mesafeli Meclis Toplantısı Seydikemer’de Sosyal Mesafeli Meclis Toplantısı
Öztürk 'Ölüdeniz'de Sınıfta Kaldılar' Öztürk “Ölüdeniz’de Sınıfta Kaldılar”
Marmaris AK Parti İlçe Başkanından Trafik Haftası kutlaması Marmaris AK Parti İlçe Başkanından Trafik Haftası kutlaması
Siyaset Haberleri

KARACA İLE GÜRÜN, EL ELE MARATONA ÇIKIYOR

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, incelemelerde ve toplantılara katılmak için daire amirleri ile birlikte Fethiye’ye geldi. Sabah saatlerinde sahil bandındaki Barbun Cafe’de, Fethiye’nin 41 mahalle muhtarıyla kahvaltılı toplantıda buluştu. Muhtarlar bu organizasyonda sorunlarını Başkan Gürün ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve daire başkanlarına aktarma fırsatı buldular. Verilen tüm sözlerin yerine getirilmesi adına gayret harcadıklarını kaydeden Gürün, “Hizmetlerimizde parti gözetmiyoruz. Kimseye hakaret etme yetkimiz yok ama karşı taraf edepsizlik yapıyor ise buna da makul bir şekilde cevabını vermeliyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN OSMAN GÜRÜN FETHİYE’DE

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye'ye geldi. Gün içerisinde Fethiye'de çeşitli programlara katılacak olan Başkan Gürün, bugün saat 14:30'da Fethiye Körfeziyle ilgili açıklama yapması bekleniyor.

İNGİLTERE BAŞBAKANI GÖCEK'TE TATİL YAPMIŞTI

İngiltere'nin yeni Başbakanı olan Osmanlı torunu Boris Johnson'un Fethiye Göcek'te tatil yaptığı ortaya çıktı. Boris Johnson'un Londra Belediye Başkanlığı yaptığı 2008 yılında Fethiye-Göcek'te eşi ve 2'si kız 4 çocuğu ile mavi yolculuğa çıkmıştı. Dönemin Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır tarafından çiçekle karşılanan Johnson, mavi tur yaptığı teknede Türk bayrağının yanında Gerçek Fethiye Gazetesine poz vermişti.

İmamoğlu; “Fethiyeliler Çok Şanslı”

Muğla’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Fethiyelilerin çok şanslı olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Fethiyeliler adam gibi bir başkan seçmiş. Alim kardeşim Fethiye için bir şans, dürüst karakterli bir siyasetçi, tam bir hizmet insanı” dedi.

ERBAY; “ORMANLARIMIZ MADENCİLİK ADI ALTINDA TALAN EDİLMEKTEDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, Köyceğiz Sandras Dağı’ndaki maden alanının genişletilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. CHP’li Erbay, yazılı olarak yaptığı açıklamada “Doğal güzelliklerimiz maden sahalarına kurban edilmektedir” dedi.

İmamoğlu’ndan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’e ziyaret

23 Haziran seçimlerinin ardından tatil için Bodrum'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatil sonrası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü ziyaret etti.

Fethiye Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklendi

Fethiye Belediye Başkanlığı hizmet binası girişinde bulunan tabelaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan "T.C." ifadesi konuldu.

CHP’li Erbay, Usta Öğreticileri Meclise Taşıdı

CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay’ın Halk Eğitim Merkezleri’nde görev yapan usta öğreticiler ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Zeynep Altıok, “Alim Başkan halkçı, katılımcı, şeffaf!”

Geçmiş dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, BirGün Gazetesi Ege Bölge Temsilcileri Mesut Güngör ve Halil Ertunç, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundular.

Milletvekili Girgin’den Fethiye Belediyesi’ne ziyaret!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin beraberinde CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ile birlikte Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli’yi ziyaret etti.

Fethiye’de  15 Temmuz Derneği Açıldı

Fethiye’de yeni kurulan 15 Temmuz  Derneği törenle hizmete girdi. Fethiye Dispanser caddesinde ki Arıkaya pasajında hizmet verecek olan Fethiye 15 Temmuz Derneği’nin açılış törenine ilgi büyük  oldu. Kurucu Dernek Başkanı Harun Balcı “15 Temmuz Destanı Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlı iradesi, yüce milletimizin sarsılmaz azmi,yüksek iradesi,vatanseverliği ve kahramanlığı ile TSK içerisinde ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma azmiyle milli iradeye bağlı kalan kahraman askerlerimizin kararlılığı, emniyet güçlerimizin şanlı cansiperane  direnişiyle kazanılmış ve tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir”dedi.

ABDİOĞULLARI, 15 TEMMUZ’U KUTLADI

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlayan Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Abdioğulları, “Fetö terör örgütünün yapmış olduğu bu kirli darbe girişimine canları pahasına görevlerinin başından ayrılmayan basın mensupları olabilecek bir felaketin önüne geçen kuvay-i milliye askerleridir” dedi.

CHP’Lİ GİRGİN THK UÇAKLARINI TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin; Muğla’ya bağlı dünyanın göz bebeği Fethiye ve Dalaman’da çıkan orman yangınlarında kullanılmayan THK uçaklarını; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı.

Bakan Pakdemirli: “Yangında mahsur kalan 5 personelin sağlık durumu iyi”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dalaman'da yeniden aktif hale gelen yangının kontrol altına alındığını belirterek, Yangında mahsur kalarak kurtarılan 5 personelimiz sağlıklı bir şekilde evlerine kavuştu dedi.

KÖRFEZİN TEMİZLİĞİ İÇİN DÜNYA BANKASI İLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Fethiye körfezinde yaşanan alg patlaması gözleri tekrar Fethiye Körfezine çevirdi. Yapılan analizlerde her hangi bir mikrobik kalıntıya rastlanmadığı söylense de 15 yıl ömür biçilen Fethiye Körfezi için çanlar çalmaya devam ediyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Körfezin temizliği ile ilgili fizibilite çalışmalarından sonra bize 250 milyon rakam çıktı. Biz dünya Bankası ile de görüşüyoruz. 50 yıllık kredi alabilirsek bu bölgede çalışma başlatabileceğiz. Biz körfez ve 50 yıl konusunda diretiyoruz. Eğer 50 yıl uzun vadede kredi verirlerse Bakanlığımızın yapmadığı takdirde biz belediye olarak yapabilir miyiz? Diyerek arkadaşlarımız ve büyükşehirle çalışma yapıyoruz” dedi.

FETHİYE’DE JET MECLİS

Fethiye Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan meclis toplantısında 5 madde 20 dakikada görüşülüp oy birliğiyle karara bağlandı.

SAĞLIKTAN TASARRUF OLMAZ

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya ziyaret

49. ve 50. Hükümet Turizm Bakanı, aynı zamanda 52. Hükümet Devlet Bakanı Abdülkadir Ateş, Fethiye Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, eski bakan Abdülkadir Ateş’i makamında ağırladı.

CHP'li Süleyman Girgin: Çocuk işçi ölümleri araştırılsın

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü” olan 12 Haziran’da çocuk işçiliği ve artan çocuk işçi ölümlerini verdiği bir araştırma önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Toplam 1442 haber.