Sağlık

Sağlık Haberleri

İzmir'de 65 Yaş ve Üzeri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Geldi

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, 65 yaş üstü vatandaşların 10.00 – 16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlandı. Ayrıca sokakta sigara içmek de yasaklandı.

MUĞLA'DA 65 YAŞ ÜSTÜNE YASAK GELECEK Mİ?

65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı son dakika açıklamalar ile gündeme geldi.

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi 5 yaşında

Muğla'da 7 acil çağrı merkezinin 112 acil çağrı numarası üzerinde birleşmesinin üzerinden 5 yıl geçti. Acil Çağrı numaralarının tek numarada toplanması ile asılsız ihbarların önüne geçilirken, kurumlar arası koordinasyon da üst seviyeye çıkarıldı.

2 damlası 8 saat koruyor, ciltte zarar vermiyor Korona virüse siper oluyor

Korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı merkezi Bodrum'da bulunan bir bitkisel ilaç firması elde, ağızda ve burunda kullanılabilen bir jel ürettiğini açıkladı. Ürettikleri bu jelin yüzde 99.99 bakterilere ve virüslere karşı etkili olduğunu ve içerisinde alkol bulunmadığını belirten İmmu-Nat bitkisel ilaçlar firmasının sağlık danışmanı Prof. Dr. Seyhan Ersan Virüse karşı kalkan olan antibakteriyel jel 8 saate kadar etkisini koruyor dedi.

Çiçek “Muğla’da Hayat Eve Sığmıyor”

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek yaptığı basın açıklamasıyla, Covid-19 virüsüne yakalanan sağlık çalışanı sayısının gün geçtikçe artış gösterdiğini söyledi.

Bodrum Belediyesi sağlık hizmetlerinde de yalnız bırakmıyor

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Birimi, Ortakent’teki merkezi aracılığıyla pandemi sürecinde de vatandaşları yalnız bırakmıyor. Birim, 2020 yılının ilk 9 ayında toplam 3 bin 127 hastaya sağlık hizmeti verirken, 758 hastanın sağlık birimlerine nakil ve transferini gerçekleştirdi.

Fethiye’de Kovid-19 tedbirleri görüşüldü

Korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında Fethiye’de yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında toplantı yapıldı.

Yatağan-Aydın kontrol noktasında yoğun denetim

Yatağan Kaymakamlığı'nın koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Yatağan-Aydın yolu polis uygulama noktasından geçen araçlar yoğun bir şekilde denetleniyor.

FETHİYE’DE YENİ TİP KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye, Seydikemer-Antalya karayolu üzerinde Çırpı mevkiinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri ve jandarma ekipleri Fethiye girişinde koronavirüs önlemleri kapsamında ayrıntılı bir uygulama gerçekleştirdi.

FETHİYE’DE KAYMAKAMDAN DENETLEME

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının 81İl Valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda Fethiye’de de maske, sosyal mesafe ve hijyen kontrolleri Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleştirildi.

KAVAKLIDERE'DE VAKA SAYILARI ARTIŞ GÖSTERDİ

İlçe Hıfzısıhha Kurulu Yeni Kararlar Aldı

Milaslı muhtarlara 'Temaslı Uyarısı'

Milas Kaymakamlığı tarafından Mahalle muhtarlarına resmi yazı gönderilerek, Korona virüs testi pozitif çıkanlarla temaslı olanlar hakkında en doğru bilginin eksiksiz şekilde verilmesinin son derece önem taşıdığı ifade edildi.

Muğla'da yol kontrol noktaları ve otogarlarda HES kodu sorgulaması

Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi Covid-19 tedbirleri kapsamında Muğla'daki pozitif ve temaslı vatkaların il dışı temaslardan kaynaklı olduğunu belirterek yol kontrol ve otogarlarda HES kodu sorgulama uygulaması yapılması yönünde karar aldı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN DATÇA’YA DİYALİZ MERKEZİ MÜJDESİ

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Datça Devlet Hastanesi’ne diyaliz merkezi müjdesi verdiler.

Yatağan'da Covid-19 denetimleri artırıldı

Yatağan ilçe merkezinde bulunan kahvehanelerde Covid-19 salgını ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler en üst seviyeye çıkarıldı.

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesine Uluslararası sağlık turizmi belgesi

Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı hakkında yönetmelik kapsamında; Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisi Yetkinlik Kriterleri'ne ve Yönetmeliğin genel esaslarına uyarak, uluslararası sağlık turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazandı.

03-09 KASIM 2020 ORGAN BAĞIŞI HAFTASI

Sağlık Bakanlığı tarafından 03-09 Kasım 2020 tarihlerinde ORGAN BAĞIŞI HAFTASI olarak kutlanmaktadır. Organ bağışı ,bir kişinin tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının bir kısmının veya tamamının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına, kendi iradesi ile izin vermesi ve bunu belgelendirmesidir.

Yatağan'da karantinayı ihlal edenler KYK'ya gönderildi

Yatağan İlçesinde Covid-19 salgın tedbirleri büyük bir kararlılıkla uygulanırken, denetimlerde en üst seviyeye çıkartıldı.

KORONA VİRÜS VAKALARI ARTIYOR

Ülkemizde ve tüm dünyada Kovid-19 vaka sayısı artarken, Fethiye ve çevresinde de artışın devam ettiği öğrenildi. Bölgemizde vaka sayılarında artış olduğu kaydedilirken hemen her gün Fethiye Devlet Hastanesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne test yaptırmak için başvuru sayısında da artış olduğu ileri sürülüyor. Eğlence mekanlarında işletme sahiplerinin vatandaşları devamlı uyarmalarına, cenaze-taziye, düğün-nikah törenlerinde yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşların tedbirsizliği bölgemizde de korona ile mücadelede başarıyı azalttığı ifade edilerek, maske, mesafe ve temizliğe aksatılmadan uyulması isteniyor.

Toplam 905 haber.