Sağlık

Fethiye'deki 86 Durak İkinci Kez Dezenfekte Edildi Fethiye'deki 86 Durak İkinci Kez Dezenfekte Edildi
Koronavirüs hızlı tanı kitleri Muğla'da Koronavirüs hızlı tanı kitleri Muğla'da
Esnaf Kefalet'ten Borçlulara Korona Desteği Esnaf Kefalet'ten Borçlulara Korona Desteği
Kızılay'dan Korona Yardımı Kızılay'dan Korona Yardımı
Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu
Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı
Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131 Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131
Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu  Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu 
Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu
Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402 Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402
Fethiye'de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı Fethiye’de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama!
Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu
Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar
Bakan Koca son rakamı açıkladı! Bakan Koca son rakamı açıkladı!
Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum' Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum'
Polis ekipleri marketleri denetledi Polis ekipleri marketleri denetledi
Sağlık Haberleri

Koruyucu maske ve kolonya fiyatları denetlendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, 13 ilçede eş zamanlı yaptıkları denetim ile Koronavirüsü nedeniyle koruyucu maske fiyatlarındaki yaşanan artışları denetledi. Dünya genelinde yayılan ve kısa bir süre önce Türkiye'de tespit edilen korona virüs hastalığının ardından Muğla Büyü

Yunan adalarına seferler durduruldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü hakkında önlem ve tedbirlerini arttıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan 13 ilçedeki otogarlar, toplu taşıma araçları, limanlar gibi toplu yaşam alanlarında hem dezenfekte yapıyor, hem de bilgilendirme broşürleri dağıtıyor.

Virüslere karşı en büyük kalkan anne sütü

Dünyayı sarsan korona virüsünün hamileler ve bebeklerdeki etkisi ile ilgili açıklama yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özlem Naciye Atan Şahin, bebekleri virüsten korumanın en önemli faktörünün anne sütü olduğunu ve annelerin bebeklerini daha bu süreçte daha çok emzirmeleri gerektiğini ifade etti.

Koronavirüsün içme sularına etkisi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tehlikesinin içme sularına etkisinin olup olmadığı tartışılırken, MSKÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, içme sularının musluğa ulaşmadan bu tür ve benzeri virüslerden arındırıldığını açıkladı.

Muğla'da Yaşlılar Haftası etkinlikleri iptal edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli/Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaşılılara yönelik alınacak tedbirler Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı tarafından paylaşıldı.

Fethiye’de Dezenfekte Çalışmalarına Devam Ediliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, ülkemizde bir koronavirüs vakasının tespit edilmesine karşın tedbir amaçlı şehirde belediyeye ait toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalara başladı. Otobüs durakları, çocuk oyun alanları, kültür merkezi, hizmet binaları, toplu taşıma araçları başta olmak üzere toplu alanlar dezenfekte ediliyor.

Doktor Başkan, Tıp Bayramını kutladı

Muğla'nın doktor Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ülkemizde sağlık alanında bilimsel gelişmeler ışığında düzenlemeler yapılarak sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Başhekim Arıcı öğrencilere koronavirüsü anlattı

Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Mutlu Arıcı, öğrencilere koronavirüsü anlattı.

Koku alamama beyin hastalıklarının habercisi olabilir

Koku alma problemi birçok insanın yaşadığı bir durum ve sıradan bir durum gibi görünse de birçok beyin hastalığının habercisi olabilir. Koku alamamanın ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Selçuk Göçmen, “Özellikle 60 yaş üzerindeki kişilerde azalan koku hissi, kafa travması ve tümör gibi beyin hastalıklarının belirtisi olabilir” açıklamasında bulundu.

Marmaris Deniz Sınırı Kapısı'nda virüse karşı önlemler arttırıldı

Korona virüsün (Covid-19) ülkemizde bir kişide tespit edildiğine yönelik Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından Marmaris Deniz Sınır Kapısında alınan önlemler artırıldı.

Muğla genelinde 'virüs' önlemi

Dünyayı etkisi altına alan ve Korona Virüsü ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 ilçenin otogarında ekipler tarafından hijyen çalışması başlatıldı.

Fethiye’de Maske ve El Dezenfektanı Satışları Arttı

Türkiye'de ilk korona virüs vakasının görülmesinin ardından Fethiye’de yerli ve yabancı vatandaşlar eczanelere akın etti. Vatandaşlar önlem amaçlı en çok maske, boğaz pastili ve el dezenfektanı alıyor. 

Yeni Koronavirüs (2019-nCoV) nedir? 

Yeni Koronavirüs (2019-nCoV), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine yayılmıştır. 

(ÖZEL) Virüsten korunmak için öncelikle hijyene önem verilmeli

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile ilgili İhlas Haber Ajansına önemli açıklamalarda bulunan Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, virüsten korunmak için öncelikle hijyene önem verilmesi gerektiğini açıkladı.

Marmaris Devlet Hastanesinde koronavirüse karşı dezenfek ediliyor

Marmaris Devlet Hastanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı viral enfeksiyon ve salgınlara karşı ortak kullanım alanlarını özel mikrop kırıcı maddeler ile dezenfekte ediliyor.

Marmaris limanına gelen yolcu girişine termal kamera takıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan gümrüklü deniz limanında, hastalıkların önceden tespit edilip müdahale ve önlem alınması için Ankara'dan talep edilen termal kameralar takıldı.

Toplam 497 haber.