Sağlık

Belediye Personeli Koronavirüse Yenik Düştü  Belediye Personeli Koronavirüse Yenik Düştü 
Sağlık Haberleri

Sağlık Bakanı Koca: 'Vaka artış hızımız kontrol altına alındı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftadır ülke çapında alınan tedbirler ve sıkı denetim sayesinde vaka artış hızının kontrol altına alındığını açıkladı.

Tüm dünya koronavirüs için geliştirilecek aşıya kitlendi

Türkiye’de ve dünyada Koronavirüs için hem ilaç hem aşı denemeleri devam ederken, 18 Eylül itibarıyla bu anlamda yapılan klinik deneme sayısı 3 bin 172 oldu. Bu denemelerin ilk fazında yapılan test sayısı ise 394 olarak saptandı.

Prof. Dr. Emin Duru: 'Kestane balı Alzheimer riskini azaltıyor'

Prof. Dr. Mehmet Emin Duru, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği'nde uzaktan bağlantı üzerinden gerçekleştirilen ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından yürütülen 'Türkiye'de Üretilen ve Ticari Potansiyeli Olan Bazı Monofloral Balların Parmak İzlerinin Belirlenmesi: Kimyasal İçerikleri ile Tıbbi Aktivitelerinin Araştırılması ve Standardizasyonları' konulu proje toplantısında çalışmanın sonuçlarını açıkladı.

YUBA MEDİCAL, TEST KİTLERİNİ SATIŞA SUNDU

Kısa bir süre önce Muğla genelinde Novacheck Covid-19 antikor test kitlerinin bayiliğini alan Yuba Medical sahibi Yusuf Tar, müşterilerine verdiği testlerde olumlu sonuçlar aldığını belirtti.

'Sakin Şehir'de Covid-19 denetimi

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın etiği Ula'nın 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında maske denetimi yapıldı.

Yatağan'da Covid-19 denetimleri sürüyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını ile ilgili alınan yeni kararlar doğrultusunda il ve ilçelerde denetimler sürüyor. Muğla'nın Yatağan ilçesinde Kaymakamı Onur Kökçü ve diğer yetkililer ilçe merkezinde kurulan meyve ve sebze pazarında denetim gerçekleştirdi.

DR. OSMAN KURTULUŞ MUAYENEHANE AÇTI

Uzun yıllardır Fethiye’de kamu ve özel hastanelerde Ortopedi Uzmanı olarak görev yapan Dr. Osman Kurtuluş, muayenehane açtı. Uzmanlık alanında 23 yıllık tecrübeye sahip olan Dr. Osman Kurtuluş, “Halkımıza artık sağlık alanındaki hizmetimi muayenehaneden vereceğim” dedi.

Yeni hastanede ilk hayatlar

Muğla'nın Milas ilçesine yaptırılan Milas Devlet Hastanesi ameliyathanelerinde gerçekleşen ilk operasyonların ardından tüm birimleriyle resmen açılmış oldu. Açıldığı ilk gün normal doğumla hayata merhaba diyen Önem bebeğin ardından ameliyat hanenin ilk hastası da yine sezaryen doğumla dünyaya gelen Albayrak bebek oldu.

Yatağan'da Covid-19 tedbirlerinden taviz yok

Yatağan ilçesinde Covid-19 salgını ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda kararlılıkla gerçekleştirilen denetimlerin bundan sonra da aralıksız olarak sürdürüleceği açıklandı.

Covid-19 Antikor Test Kiti Fethiye’de 

Dünyanın ve ülkemizin başta gelen sorunu olan korona virüsüne hızlı bir tanı imkanı sağlayan Novacheck Covid-19 Hızlı Antikor Test Kiti artık Fethiye'de… Novacheck Covid-19 Hızlı Antikor Testi Ürün Takip Sistemine (ÜTS) 8682328782022 barkod numarası ile kayıtlı olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı'nın ürün takip sistemi sitesinden doğruluğunu kontrol edilebileceği ifade edildi.

Milas'ta yeni hastane hizmete başladı

Muğla'nın Milas ilçesinde yapımı tamamlanan Milas Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Teknik bağlantıların kontrolünün yapıldığı ilk günün ardından poliklinikler hizmete başlayarak hastaları kabul edecek. Resmi açılış töreni ise ileri bir tarihte yapılacak.

Arı ürünlerine talep arttı

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle son zamanlarda propolis, polen, arı ekmeği, arı zehri, ham bal ve arı sütü gibi arı ürünlerine olan talepte ciddi bir artış yaşandığını açıkladı.

İngiliz hasta kadın ülkesine döndü

Bodrum'da rahatsızlanan ve seyahat sigortası bulunmasına rağmen ülkesindeki sigorta şirketi ile yaşadığı sorun nedeniyle sağlık giderlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşayan İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming, özel ambulans uçakla ülkesine götürüldü.

Seydikemer’de “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” Denetimleri Yapıldı

Türkiye genelinde “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile 4 Eylül 2020 Cuma günü eş zamanlı olarak yapılan denetimler, Seydikemer’de de gerçekleştirildi.

KORONA DENETLEMELERİ GÜN BOYU SÜRDÜ 

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi. Fethiye’de sabah erken saatlerde Üretici Pazarı’nda başlayan denetlemeler; alışveriş merkezleri, şehir merkezi ve Çalış Plajı civarında devam etti. Gün boyu süren denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya ile görevliler katıldı. 

Seydikemer Belediyesi’nden sınav öncesi okullara dezenfeksiyon

Seydikemer Belediyesi, 5 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan Bursluluk Sınavı öncesinde ilçe merkezinde bulunan okullarda dezenfekte ve temizlik çalışması gerçekleştirdi.

FETHİYE'DE POZİTİF VAKA SAYISI TIRMANIYOR

Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye ve bölgemizde de korona virüsüne dayalı olarak pozitif vaka sayısı tırmanıyor. Yapılan tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen virüsün yayılmaya devam ettiği öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi pandemi bölümündeki pozitif vaka sayısının 30’u aştığı kaydedildi. Yetkililer maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladılar.

Sağlık Bakanı Koca: 'Korona virüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşadığımızı söyleyebilirim'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Korona virüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşadığımızı söyleyebilirim. Gelenek ve göreneklerimizin önemli parçalarından olan bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi” dedi.

Muğla İl Sağlık Müdürü Gencer, 'Milas'ta poliklinik dışı acil hizmetler 07 Eylül'e kadar eski binada devam edecek'

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer 4-6 Eylül tarihlerinde taşıma işlemlerini gerçekleştirecek olan Milas Devlet Hastanesi'nin yeni hizmet binasında 7 Eylül 2020 Pazartesi günü hizmete başlayacağını belirtti. Poliklinik dışı acil hizmetlerin 7 Eylül'e kadar eski binada devam edeceğini bildiren İl Sağlık Müdürü Gencer, Diş Polikliniklerinde Ağız ve Diş Sağlığı hizmetleri aynı şeklide devam edeceğini taşınma sonrası hastaların bu detaya dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaptı

Toplam 802 haber.