Sağlık

Fethiye'deki 86 Durak İkinci Kez Dezenfekte Edildi Fethiye'deki 86 Durak İkinci Kez Dezenfekte Edildi
Koronavirüs hızlı tanı kitleri Muğla'da Koronavirüs hızlı tanı kitleri Muğla'da
Esnaf Kefalet'ten Borçlulara Korona Desteği Esnaf Kefalet'ten Borçlulara Korona Desteği
Kızılay'dan Korona Yardımı Kızılay'dan Korona Yardımı
Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu
Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı
Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131 Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131
Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu  Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu 
Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu
Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402 Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402
Fethiye'de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı Fethiye’de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama!
Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu
Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar
Bakan Koca son rakamı açıkladı! Bakan Koca son rakamı açıkladı!
Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum' Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum'
Polis ekipleri marketleri denetledi Polis ekipleri marketleri denetledi
Sağlık Haberleri

Muğla'da zabıtadan piknik ve asker uğurlama denetimi

Koronavirüs nedeniyle mangal ve piknik ile asker uğurlama törenlerinin yasaklanmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi.

İl Müdürü Toprakçı, Korona virüs önlemlerini değerlendirdi

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı Korona virüs salgın hastalığına karşı alınan önemleri değerlendirdi.

Uzmanlık eğitimi alan hekimler korona virüs mücadelesine dahil olacak

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Uzmanlık eğitimi alan hekimler, salgın hastalıkla mücadele için 3 ay süreyle görevlendirilebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Korona virüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Bunun için öncelikle hijyen kurallarına kati suretle riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunlu olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız” dedi.

Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 9'a, vaka sayısı 670'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9'a yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 359'dan 670'e çıktı.

Sağlık Bakanlığından 81 ile genelge: Yeni tedbirler alındı

Sağlık Bakanlığı COVİD-19'a karşı yeni önlemler aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile pandemi hastaneleri belirlendi.

Başkan Gürün: 'Evde kalın, sağlıklı kalın'

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün sosyal medya hesabından yayınladığı video ile

Atatürk Orman Çiftliği Fethiye Şubesi, Tedbirini Aldı

Fethiye’de de mağazası bulunan Atatürk Orman Çiftliği yetkilileri, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığı açısından marketin içini, dışını ve depo bölümünü Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine dezenfekte ettirdi.

Sağlıkçılardan sonra İtfaiyecilerden de 'Evde kal' çağrısı

Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların evde kalması için çağrı yapan sağlık kurumlarına itfaiyeciler de katıldı.

Ticari taksiler dezenfekte edildi

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Sınırlı Sorumlu 85 Nolu Taksiciler Kooperatifi işbirliğinde Fethiye’de görev yapan ticari taksilerde dezenfekte işlemi gerçekleştirildi. Günlükbaşı Pazar yerinde günlük hayatta sıkça kullanılan ticari taksiler, korona virüsüne karşı özel bir solüsyon ile ilaçlandı.

Menteşe halk pazarında poşetli dönem başladı

-Menteşe halk pazarındaki manavlarda poşetli satış dönemi başlarken, Menteşe Belediyesi Zabıta ekiplerinin gözetiminde meyve sebzeler hijyen kurallarına uygun olarak poşete giriyor.

Virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirecek öneriler

Son zamanlarda birçok ülkenin ekstra önlemler almak zorunda kaldığı koronavirüsü salgını, hızla yayılmaya devam ediyor. Alınan resmi önlemlerin dışında vatandaşlara da kendilerini korumak için büyük görev düşüyor.

Sağlık Bakanlığı kullanıma sundu! İnternetten Korona virüs testi nasıl yapılır?

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan Korona Virüsü (COVID-19) ülkemize de sıçradı. Sağlık Bakanlığı internet üzerinden online koronavirüs testini vatandaşların kullamına sundu.

Muğla’da Korona Virüs Denetimleri Devam Ediyor

Muğla Valisi Esengül Civelek, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il Valiliğine Koronavirüs (Covid-19) önlemleri ile ilgili gönderdiği genelge kapsamında geçici süreliğine kapatılmasına karar verilen iş yerlerinde denetlemelerde bulundu.

Arı ürünlerine ilgi arttı

-Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel olarak da ortaya konulan arı ürünlerine yönelik Korona virüs vakasının ortaya çıkmasının ardından büyük talep geldiğini açıkladı.

Büyükşehirden hastane sağlık görevlilerine ücretsiz servis

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Korona virüs salgını sürecinde il genelinde bulunan hastanelerde çalışan sağlık görevlilerini özel servislerle hastanelere ücretsiz taşıyacak.

Toplam 497 haber.