Sağlık

Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu Türkiye'de korona virüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı 168 oldu
Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı Fethiye'deki Şüpheli Ölümler Negatif Çıktı
Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131 Toplam vaka sayısı 9217 toplam vefat sayısı 131
Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu  Haftanın konuğu Nuray Bartoschek oldu 
Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu Rusya yeni tip korona virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu
Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402 Koronavirüste son durum: Can kaybı 108, toplam vaka sayısı 7 bin 402
Fethiye'de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı Fethiye’de Marketlerden Evlere Servis Desteği Başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama!
Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu
Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar
Bakan Koca son rakamı açıkladı! Bakan Koca son rakamı açıkladı!
Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum' Dilek'in son sözleri yürekleri burktu: 'Anneciğim sizi çok seviyorum'
Polis ekipleri marketleri denetledi Polis ekipleri marketleri denetledi
Fırınlar ekmekleri ambalajlı satacak Fırınlar ekmekleri ambalajlı satacak
Başkan Otgöz 'Evde kal Seydikemer' Başkan Otgöz “Evde kal Seydikemer”
Muğla'daki gazete büroları dezenfekte edildi Muğla'daki gazete büroları dezenfekte edildi
Menteşe halk pazarında Korona virüs denetimi Menteşe halk pazarında Korona virüs denetimi
Sağlık Haberleri

Fırınlar ekmekleri ambalajlı satacak

Korona virüsü salgını önlemleri kapsamında, fırınlardan ekmek satışına ambalaj şartı getirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede, fırınların ekmek ve ekmek çeşitlerini, gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecekleri açıklandı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Korona virüsü tedbirleri kapsamında ekmekler kağıt ya da plastik ambalajda satılacak. Uygulama için fırınlarımız ve marketlerimiz tedbirlerini hemen alacak” dedi. 

Başkan Otgöz “Evde kal Seydikemer”

Türkiye’de de etkili olan ancak hükümetin aldığı tedbirlerle en asgari şekilde atlatılmaya çalışılan korona virüsü salgınına karşı Seydikemer İlçesi’nde de özellikle belediye önlemlerini en üst düzeye çıkardı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Kovid-19 salgınına karşı belediye olarak gelen genelgeler doğrultusunda tedbirlerimizi en üst düzeyde tutuyoruz. Vatandaşlarımıza evde kal çağrımızı sürdürürken, Vefa Sosyal Destek Gruplarımızla 65 yaş üstü vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Muğla'daki gazete büroları dezenfekte edildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri Muğla'daki yerel gazetelerin ve cemiyetlerin binalarını Korona virüs salgınına karşı dezenfekte etti.

Menteşe halk pazarında Korona virüs denetimi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, zabıta ekipleri ile birlikte perşembe pazarında korona virüs önlemleri kapsamında halk sağlığını tehdit edecek bir şekilde satış yapılıp yapılmadığını denetleyerek, üreticileri ve halkı bilgilendirdi.

Koronavirüs şüphesinde ne yapmalı?

Düşmeyen inatçı yüksek ateş, kuru öksürük ve solunum sıkıntısı koronavirüs belirtileri. Ancak uzmanlar hastaneye başvurmadan önce şahsi izolasyonu sağlayıp belirtilerin takip edilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Muğla'da toplu taşıma araç kullanımı yüzde 31'e düştü

Muğla'nın 13 ilçesinde toplu taşıma araçlarına kullanım oranı yüzde 31'e kadar düşerken, 'evde kal' çağrılarına büyük oranda uyulduğu görüldü.

Bakan Koca son rakamı açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile ilgili son dakika açıklaması yaptı.

İletişim Başkanlığı, Türkiye genelindeki koronavirüs durumunu paylaştı

İletişim Başkanlığı, Türkiye’deki yeni tip korona virüs vakası ile ilgili yeni bilgileri içeren veriler paylaştı.

SED Medya Baştan Sona Dezenfekte Edildi

FRT Televizyonu, Gerçek Fethiye Gazetesi, FRT FM, Dost Gazetesi ve Gazete Zeybek’i bünyesinde bulunduran SED Medya, Covid-19 salgınına karşı baştan sona dezenfekte edildi. Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tüm Fethiye’deki kurumların dezenfekte çalışmalarını yaparken bugün de SED Medya binasını baştan aşağı dezenfekte yaptı. 

Büyükşehir'den can dostlara mama ve su takviyesi

Korona virüs salgını tehdidi sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında sokağa çıkmanın sınırlandırılmasıyla besin kaynağı bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları yalnız bırakılmıyor.

Mahalle Halkına Maske Dağıttı 

Fethiye’nin tek kadın muhtarı olan Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, hayırsever vatandaş Hilmi Kıvrak tarafından temin edilen maskeleri; tek tek mahalle halkına dağıttı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanacak

Bilim Kurulu saat 13.30'da toplanacak ve toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortak bir basın açıklaması gerçekleştirecek

Koronavirüsün yayılmasını kontrol altına almakta etkili olan 5 strateji

Johns Hopkins Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolbert Nyenswah, Çin'den tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınını kontrol altına almakta etkili olan 5 stratejiyi açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca son rakamı açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son 24 saatte toplam 3 bin 952 test yapıldı, 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik” dedi.

MSB'de, Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

Milli Savunma Bakanlığında, Koronavirüs (Kovid-19) ile Mücadele Merkezi (KOMMER) kuruldu.

Fatih Terim'den iyi haber

Korona virüs testi pozitif çıkan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in genel durumunun iyi olduğu, hafif öksürük dışında şikayeti bulunmadığı açıklandı.

Toplam 493 haber.