Sağlık

FETHİYE'DE BİN 100 ALZHEİMER HASTASI VAR FETHİYE’DE BİN 100 ALZHEİMER HASTASI VAR
Hem lezzet hem sağlık deposu, ama! Hem lezzet hem sağlık deposu, ama!
KADINLARIN YÜZDE 65'İ DÜZENLİ SPOR YAPMIYOR KADINLARIN YÜZDE 65’İ DÜZENLİ SPOR YAPMIYOR
Bakan Koca son durumu paylaştı Bakan Koca son durumu paylaştı
Muğla yerli turizmde 2. dalgayı bekliyor Muğla yerli turizmde 2. dalgayı bekliyor
Büyükşehirden taksi ve ÖTTA'lara maske Büyükşehirden taksi ve ÖTTA'lara maske
FTSO'nun Düzenlediği Cankurtaran Eğitimi Tamamlandı FTSO’nun Düzenlediği Cankurtaran Eğitimi Tamamlandı
Zeytinyağının sağlık değerine Türkiye'den bilimsel katkı Zeytinyağının sağlık değerine Türkiye'den bilimsel katkı
Türk zeytinyağında bir devrim: Kanser ve korona virüsle mücadele eden zeytinyağı üretildi Türk zeytinyağında bir devrim: Kanser ve korona virüsle mücadele eden zeytinyağı üretildi
Kaymakam Gökçekuyu 'Seydikemer'de olumsuzluk yok' Kaymakam Gökçekuyu "Seydikemer'de olumsuzluk yok"
45 gün sonra 3 vaka 45 gün sonra 3 vaka
Sınav öncesi okullar dezenfekte edildi Sınav öncesi okullar dezenfekte edildi
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması
FETHİYE'DE POZİTİF VAKA SIFIRLANDI FETHİYE'DE POZİTİF VAKA SIFIRLANDI
Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Normalleşme Sürecine Geçti  Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Normalleşme Sürecine Geçti 
İl Sağlık Müdüründen hastanede inceleme İl Sağlık Müdüründen hastanede inceleme
Muğla'daki havalimanlarında yurt dışı yolculara test Muğla'daki havalimanlarında yurt dışı yolculara test
Muğla Büyükşehir 662 bin maske dağıttı Muğla Büyükşehir 662 bin maske dağıttı
Büyükşehir ulaşımda 35 bin 663 adet dezenfekte yaptı Büyükşehir ulaşımda 35 bin 663 adet dezenfekte yaptı
Sağlık Haberleri

Büyükşehir ulaşımda 35 bin 663 adet dezenfekte yaptı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri korona virüs salgını sonrasında bugüne kadar toplu taşıma araçları, taksi ve otogarlarda 35 bin 663 adet dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Büyükşehir ekipleri 13 ilçede dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

HAYTAP'tan Büyükşehir Belediyesine teşekkür

HAYTAP Genel Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat, Korona virüs salgınının yaşattığı olumsuz durum nedeniyle beslenme imkanı azalan can dostların imdadına yetişerek park, bahçe ve boş arazilere yüzlerce kilogram mama ve su bırakan Muğla Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Başkan Gümüş maske ve önlük dağıttı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, sokağa çıkma yasağı sonrasında tekrar çalışmaya başlayan Kuaför ve Berberlere maske ve önlük dağıttı.

Doktorlardan Sağlık Çalışanlarına İkinci Jest

Covid-19 salgınında yoğun şekilde görev yapan Fethiye Devlet Hastanesi doktorları, kendilerine yapılan sağlık ek ödeneklerini; temizlik, sekreterya ve güvenlik personellerine ikinci kez eşit şekilde paylaştırıyor. Ek ödenek almadan çalışan bu personel, Baş Hekim Yavuz Okulu ile doktorlara teşekkür ettiler.

Diyetisyen Arsal; “Bayramı Avantaja Çevirebiliriz”

Korona Virüs nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı’nda sosyal mesafe kurallarına dikkat edilecek. Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma kısıtlamasında bizleri kalabalık ortamlardan, zengin sofralardan ve geleneksel ikramlardan uzak bir bayram süreci bekliyor.

Fethiye’de Korona Kontrol Altında

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve Mart ayından bu yana Türkiye’de de etkili olan Koronavirüs salgını, Fethiye’de halkın kurallara uyması ve yetkililerin de yoğun önlemler alması sonucu nihayet kontrol altına alındı. Son bir aydan bu yana hiçbir vakanın görünmediği Fethiye’de, başta doktorlar ve sağlık çalışanlarının olmak üzere ortaya koydukları özverili çalışmalar, bölgemizde pandeminin kontrol altında tutulmasını sağladı.

Muğla Eğitim Bir'sen şubesi kan verdi

Eğitim Bir-Sen Muğla Şubesi, Kovid-19 mücadelesi sürecinde kan stoklarının azalması nedeniyle Kızılay'ın 'Kan ver hayat kurtar' çağrısına 'Kanımız da imknımız da feda olsun' diyerek destek verdi.

TAB Başkanı Ziya Şahin 'Sürdürülebilir yaşamın anahtarı arıda'

Bu yıl 10'uncusu kutlanan 'Dünya Arı Günü' kapsamında Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, sürdürülebilir yaşamın anahtarının arı olduğu açıkladı

Toplu taşıma araçları sürekli dezenfekte ediliyor

Muğla'nın 13 ilçesinde bulunan bin 431 özel toplu taşıma aracı Muğla Büyükşehir ekipleri tarafından haftada bir gün düzenli olarak dezenfekte işlemini gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir'den muhtarlara 56 bin adet maske

İktisadi işletmesi MELSA şirketinde maske üretimine devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan da kişisel korunmayı sağlayan maske ve dezenfektan konusunda vatandaşların ihtiyacını karşılıyor.

Başkan Uçak'tan kan bağışı çağrısı

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Kovid-19 salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay'a destek olmak amacıyla Eğitim Bir-Sen üyelerini ve vatandaşları kan bağışına davet etti.

Muğla'da Termometre çıldırdı: 47 derece

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Afrika'dan gelen çöl sıcakları uyarısı sonrası Muğla'da Mayıs ayı tarihinin en yüksek sıcaklığı ölçüldü. Menteşe ilçesinde termometreler 12.00-13.00 arası 46, 13.00-13.30 arası da 47 dereceyi gördü.

Muğla'da sosyal mesafesiz acil servis açılışı

Muğla'nın Menteşe İlçesi'ne uzun yıllar hizmet verdikten sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılması ile atıl duruma düşen Menteşe Devlet Hastanesi'nin acil bölümü tadilat ve onarım çalışmaları sonrası yeninden hizmet vermeye başladı.

Kuruldan 2 Yeni Tedbir Kararı Daha

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün talimatlarıyla Muğla İli Hıfzıssıhha Meclis Kurulu’ndan iki yeni tedbir daha çıktı. Buna göre Yenidoğan bebekler, taburcu olmadan önce tüm testleri hastanede yapılacak. Vatandaşlar evden çıktığı andan itibaren mutlaka maske takacak.

Tüm Türkiye'de Olduğu Gibi Fethiye’de de Sokağa Çıkma Saatleri Değişti

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplanan Fethiye İlçe Hıfzıssıhha Meclisi, Koronavirüs (Covid-19) salgınını konuşmak üzere tekrar bir araya geldi. Hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de 65 yaş ve üzerindekilerin sokağa çıkma saati 17 Mayıs Pazar için 12.00-18.00 olarak belirlendi

Menteşe Devlet Hastanesi Acil Servisi Açıldı

Menteşe Devlet Hastanesi'nin acil bölümü tadilat ve onarım çalışmaları sonrası hizmet vermeye başladı.

Tüm Personel Taramadan Geçiyor

Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü günden bu yana Pandemi hastanesi ilan edilen ve yoğun bir süreç yaşayan hala da vakalara anında müdahale yapan Fethiye Devlet Hastanesi’nin 900’ü aşkın personeli, bir hafta içinde Covid-19 testinden geçirilecek. Hastane Başhekimi Yavuz Okulu ve Hastane Müdürü Süleyman Can, ilk testleri yaptıran kişiler olurken Başhekim Yavuz Okulu “Farkında olmadan hastalığı atlatan veya taşıyıcı olan personellerimizi de belirlemiş olacağız ki hem hastalarımıza hem diğer personellerimize bulaşı önlemiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Rehavet, Virüsü Hortlatır

Tüm dünyada ve Türkiye’de de etkisini hala sürdüren Koronavirüs salgını ile ilgili olarak yapılan mücadelenin başarılı olabilmesi, alınan önlemlerin devam ettirilmesine bağlı. Uzmanlar, bazı illere giriş çıkışların kaldırılması, AVM berber ve kuaförlerin açılması, sektörlerde yapılan normalleşmenin titizlikle denetlenmesinin gerektiğini, maske-hijyen ve sosyal mesafenin yaşantımızdan çıkmaması gerektiği hatırlatıldı.

Muğla'da maskesiz sokağa çıkmak yasak

Korona virüs salgınını koruma tedbirleri kapsamında Muğla İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni kararla 15 Mayıs tarihinden itibaren sokağa koruyucu maskesiz çıkışlar yasaklandı.

Toplam 654 haber.