Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Köyceğiz’de sepet örme kursu devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde doğal rattan ve suni rattan ile örgü yapma (sepet örme) kursu devam ediyor.

‘’İlmek ilmek’’ sanat atölyesi açıldı

Üzümlü Borsa İstanbul Anadolu Lisesine, ‘’İlmek İlmek’’ adlı sanat atölyesi açıldı.

Sıtkı Koçman 1’inci Ulusal Resim yarışması ödülleri verildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) tarafından üniversitenin hamisi Sıtkı Davut Koçman adına düzenlenen 1'inciUlusal Resim Yarışması sergisi ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Türk mutfağının yöresel ve sevilen lezzetleri Beçin Kalesi’nde tanıtıldı

Türkiye'nin zengin mutfak kültürünün tüm dünyaya tanıtılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın koordinesinde başlatılan 'Türk Mutfağı Haftası' Milas'ın yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı etkinliklerle devam ediyor.

'Başrol Kim?' Kahkahaya boğdu

Menteşe Belediyesi Tiyatro oyuncularının sahnelediği “Başrol Kim?” adlı iki perdelik komedi oyunu MSKÜ AKM Salonunda izleyicisiyle buluştu. Tiyatro oyununu gençlerle birlikte izleyen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Tiyatromuz bu sezon ikinci kez sizlerle buluştu. Salonu dolduran tüm gençlere teşekkür diyorum.” dedi.

Esenköy el sanatları sergisi açıldı

Esenköy Mahallesi Belediye Sosyal Tesisleri’nde Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Esenköy Mahalle Muhtarı Osman Balcı’nın katılımıyla El Sanatları Sergisi açıldı.

Menteşe Belediyesi kış kursları sergisi açıldı

Menteşe Belediyesi kursiyerlerinin kış boyunca yapmış olduğu eserler Konakaltı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikle görücüye çıktı. Sergide 660 kursiyerin 1500 eseri bulunuyor.

Fethiye festivali resim sergisiyle başladı

12. Fethiye Festivali, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde resim sergisiyle başladı.

Köyceğizli öğrenciler “Tinga ve Dedektifler” oyununu izledi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Muğla Valiliği himayelerinde gerçekleşen ' Tinga ve Dedektifler' çocuk oyunu Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda gösterime sunuldu.

Marmaris Haziran ayında sanatla kanatlanacak

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bu yaz ilk kez düzenlenecek olan Kültür Sanat Festivali'nin tanıtımı için basın toplantısı yapıldı.

El sanatları sergisi, Halk Eğitimi Merkezi’nde açıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi'nde 30 yıldır usta öğretici olarak çalışan Selda Kocabaş'ın kursiyerlerle birlikte hazırladığı el sanatları görücüye çıktı.

Muğla’da geleneksel el sanatları keçe aksesuarları yapımı kursu başlayacak

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde 'Geleneksel El Sanatları Keçe Aksesuarları Yapımı Kursu' açılacak.

Bodrum’da Türk Mutfağı Haftası kutlandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası sebebiyle düzenlenen etkinlikte vatandaşlara lokum pilavı, keşkek ve pelte ikramı yapıldı.

Marmaris’teki 19 Mayıs etkinlikleri Grup Gündoğarken’in müzikli oyunu ile final yaptı

Marmaris Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlediği etkinlikleri Grup Gündoğarken'in müzikli oyunu ile final yaptı.

Fethiye mutfağı gün yüzüne çıkıyor

Pandeminin etkisini yitirip, normalleşme adımlarının atıldığı ve turizm hareketliliğinin arttığı şu günlerde şehirlerimizin birçoğunda gastronomi etkinlikleri düzenlenmeye başlamıştır. Ancak, birçok etkinlik sönük geçmekte ve bu durumda da hem zaman hem de mali kaynaklar açısından verimsiz sonuçlar doğurmaktadır.

Tiyatro Festivali’nin davetlisi oldular

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 'Kocasını Pişiren Kadın' adlı oyunu ile 11. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali'ne davetlisi oldu.

Bu sergiyi gezmek için denizin 15 metre dibine dalmak gerekiyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 15 metre derinlikte açılan seramik ve heykel sergisi, denizin dibini sergi salonuna çevirdi. Sergideki eserleri görmek isteyenler dalgıç kıyafetlerini giyerek 15 metre dalış yaptı.

Heykeller kovanlarda sanat eserine dönüştü

20 Mayıs Arı Günü etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arı ve Arıcılık Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte arı kovanlarına yerleştirilen heykeller, arılar tarafından balmumuyla kaplandı. Eserler düzenlenen sergide görücüye çıktı.

Teknolojiden uzak kutlama

Muğla'nın Ula ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında çocuklar teknolojiden uzak, eğlenceli bir gün yaşadı.

Toplam 1178 haber.