Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

‘Neşeli Orman’ Menteşe’de çocukları eğlendirdi

Neşeli Orman isimli müzikli çocuk tiyatrosunu aileleri ile birlikte ilgiyle izleyen her yaştan çocuklar; oyun sırasında çalan şarkılar ile de bol bol dans ederek eğlendiler.

ARSA’NIN ÜNLÜ MEYVELERİ GİRİŞ KAPISINI SÜSLEDİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün destekleriyle Arsa Mahallesi’ne özel yapılan Giriş Kapısı tamamlandı. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır tarafından yapılan Giriş Kapısı, Arsa Mahallesi’ndeki yerine taşındı.

MÜZİKLİ FETHİYE AKŞAMLARI’NDA AYSUN KARASAÇLI GÜNÜ

Fethiye Belediyesi tarafından, gerçekleştirilen 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Aysun Karasaçlı ile devam edecek. 3. Etap Sahil Bandı'nda gerçekleşecek olan konser saat 20.30’da başlayacak.

Çikolata Müzesi bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı

Muğla'nın Milas ilçesinde, 7 ton çikolata kullanarak yapılan, tarihi varlıkların yanı sıra siyaset, spor, sanat camiasının ünlü isimlerinin portrelerinin de yer aldığı Çikolata Müzesi'ni bayram tatili boyunca yaklaşık 6 bin kişi ziyaret etti.

Bodrum’da Diva rüzgarı esti

Türk Sanat Müziği'nin 'Divası' Bülent Ersoy Günay Restaurant'ta sahne aldı. Performansı ve beyaz kıyafetiyle dikkat çeken Ersoy, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

‘İş Sanat Çarşamba Sahnesi’ Ece Göksu konseriyle başlayacak

'İş Sanat Çarşamba Sahnesi' sanatseverlerle bu yaz Bodrum Zai Yaşam'da bir araya geliyor. Ece Göksu konseriyle başlayacak etkinlikler, yaz sonuna kadar her çarşamba izleyiciyle ücretsiz olarak buluşacak.

Afara Uğur Arslan 1200 metrede sevenleri ile buluştu

Babadağ teleferik işletmesi tarafından gerçekleştirilen ve birbirinden güzel seslerin bir araya geldiği “Eğlence Dorukta” etkinliğinin birinci gününde Cem Adrian, ikinci gününde Hande Yener, üçüncü gününde Murat Dalkılıç ve dördüncü gününde ise Afara Uğur Arslan sahne aldı. Babadağ teleferik tarafından düzenlenen yaz konserleri kapsamında Ölüdeniz’den 1200 metre yükseklikte sevenleri ile buluşan Afara Uğur Arslan unutulmaz sahnesi ile sevenlerini hayran bıraktı.

Yalıkavak esintisinde Şevval Sam gecesi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Şevval Sam Yalıkavak Günay Restoran'da sahne aldı. Sevilen şarkılarını seslendiren Sam, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Mabel Matiz, yeni albümünü ilk kez Bodrum’da seslendirdi

Ünlü şarkıcı Mabel Matiz, önceki akşam Yaz Konserleri çerçevesinde Bodrum Antik Tiyatro'da sahne aldı.

Bodrum’da Deha Bilimlier rüzgarı esti

Bodrum'da birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayan Yalıkavak Miya Beach'de, sahne performansıyla adından sıkça söz ettiren Deha Bilimlier rüzgarı esti.

Bodrum'da klasik Türk müziği konseri

Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği Klasik Türk Müziği Korosu, Bodrum Kalesi'nde 20. yıla özel konser gerçekleştirdi.

Marmaris’te kitap günleri devam ediyor

Marmaris'e 20 Haziran tarihinde başlayan Marmaris Kitap Günleri, her gün farklı yazarları konuk etmeye devam ediyor. Etkinliğin son konuğu yazar ve şair Sunay Akın oldu.

Köyceğiz’de “Güneşle Birlikte” sergisi açıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'Güneşle Birlikte' adında el yapımı kağıt işlerden oluşan sergi açılışı gerçekleştirildi.

Datça'dan 279 kitap İzmir'deki tohum merkezine gönderildi

Muğla’nın Datça ilçesinde imece usulü ile toplanan 279 kitap İzmir Can Yücel Tohum Merkezi’ne gönderildi.

Çocukların tiyatro mutluluğu

Muğla'nın Marmaris ilçe merkezine uzak mahallede yaşayan çocuklar tiyatroyla buluştu.

Meclis binası ve tapınak 2 bin yıl sonra gün yüzüne çıktı

Karia bölgesinin en eski antik kentlerinden birisi olan İdyma Antik kentinde Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nün izni, Muğla Valiliği ve Ula Belediye Başkanlığının destekleri ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi adına yürütülen kazı çalışmaları 12 ay boyunca devam ediyor.

Muğla’da 19 bin 222 öğrenci sinemayla buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında ''Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'' iş birliği protokolünde, Muğla'da 19 bin 222 öğrenci sinemayla buluştu.

Köyceğiz’de geri dönüşüm atölye çalışması yapılacak

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde kağıt yapımı, geri dönüşümü ve kullanım olanakları hakkında seminer ve atölye çalışması yapılacak.

Datça Çeşmeköy Camii TBMM’ye taşındı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, gündem dışı söz aldığı TBMM'de Datça'da restorasyonu yapılan Çeşmeköy Camii hakkında konuştu.

Toplam 1180 haber.