Kültür Sanat

Repliği Söylediler, Ödülü Kazandılar Repliği Söylediler, Ödülü Kazandılar
Büyükşehirden İdil Biret Konseri Büyükşehirden İdil Biret Konseri
Normalleşme süreci ile stantlar açılmaya başlandı Normalleşme süreci ile stantlar açılmaya başlandı
FETHİYE EDEBİYAT GRUBU, DOĞUM GÜNÜ KUTLADI FETHİYE EDEBİYAT GRUBU, DOĞUM GÜNÜ KUTLADI
YONCA USTA'NIN RENK ODASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ YONCA USTA’NIN RENK ODASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
KARANTİNA GÜNLERİNDE YAPTIĞI ALBÜM SES GETİRDİ KARANTİNA GÜNLERİNDE YAPTIĞI ALBÜM SES GETİRDİ
Sanatçı Yonca Usta, İlk Kişisel Sergisini Fethiye'de Açıyor Sanatçı Yonca Usta, İlk Kişisel Sergisini Fethiye’de Açıyor
Beşkazalılar, Kurallara Uygun Toplandılar Beşkazalılar, Kurallara Uygun Toplandılar
Bakan Ersoy, Bodrum Kalesi'nin açılışını yaptı Bakan Ersoy, Bodrum Kalesi'nin açılışını yaptı
Muğla'ya gelen turist sayısında büyük düşüş yaşandı Muğla'ya gelen turist sayısında büyük düşüş yaşandı
Başkan Gürün: Salgını fırsata çevirmek için özel bir konumdayız Başkan Gürün: Salgını fırsata çevirmek için özel bir konumdayız
Muğla Büyükşehir Altınkent ödülünde finale kaldı Muğla Büyükşehir Altınkent ödülünde finale kaldı
Başkan Gümüş seyahat acentası yetkililerini ağırladı Başkan Gümüş seyahat acentası yetkililerini ağırladı
Muğla turizminde alternatif arayışları Muğla turizminde alternatif arayışları
Muğla iç turizme yöneldi Muğla iç turizme yöneldi
Stantlar 4-5 Temmuz tarihlerinde açılıyor Stantlar 4-5 Temmuz tarihlerinde açılıyor
Plajlarda 'Ateş ölçer'li tatil Plajlarda 'Ateş ölçer'li tatil
Muğla kütüphanelerinde 287 bin kitap var Muğla kütüphanelerinde 287 bin kitap var
Muğla'nın kültürel zenginlikleri seyahat acentalarına tanıtılacak Muğla'nın kültürel zenginlikleri seyahat acentalarına tanıtılacak
Antik kentin satış reyonları hazır Antik kentin satış reyonları hazır
Kültür Sanat Haberleri

Antik kentin satış reyonları hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ağustos 2019'da ziyaret ettiği ve ziyaretin ardından çalışmaların aralıksız sürdüğü Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'nde, Cumhurbaşkanının talimatını verdiği projeler bir bir hayata geçiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kenti gezerken kentin girişindeki yöresel ürünler satışı yapan yöre halkı ile yaptığı sohbet üzerine talimatını verdiği 12 ahşap dükkan, Yatağan Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ihalenin ardından tamamlandı.

Repliği söyle, ödülü kazan

Menteşe Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan proje kapsamında belirlenen replikleri oyunlaştırarak videoya çeken ve değerlendirme sonrasında dereceye giren 3 kişi sürpriz hediyeler kazanacak.

Sakin kentte sosyal mesafeli deniz keyfi

Kovid-19 salgını kapsamında tedbir amacıyla kapatılan plajlar kontrollü sosyal hayata uyulması şartı ile vatandaşların hizmetine açılmıştı.

Marmaris Körfezinde Yunusların dansı

Son günlerde Gökova Körfezi, Datça açıkları ve Bodrum'da görülen Yunus balıkları bu defa Marmaris Körfezinde ortaya çıktı.

Deniz hasreti bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni normalleşme kararları kapsamında plajların tekrar halkın hizmetine acıması sonrası Muğla'da yağışlı havaya rağmen bir grup genç deniz hasretini Akyaka sahilinde denize girerek giderdi.

Yılgör Kadık anısına resim yarışması düzenlendi

Milas'ın Güllük Mahallesinde, merhum iş insanı Yılgör Kadık anısına, düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Online konser Marmaris'i coşturdu

Marmaris Belediyesi'nin 19 Mayıs dolayısıyla düzenlediği ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan Taylan Ünlü konseri büyük ilgi gördü.

Vatandaşlar konseri evlerinden izlediler

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı “Evde 19 Mayıs” konseri Fethiye Belediye sosyal medya sayfalarından canlı olarak vatandaşlarla buluştu.

Evde 19 Mayıs konseri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı “Evde 19 Mayıs” konseri Fethiye Belediye sosyal medya hesabından canlı olarak ekranlara gelecek.

Onur Akın, “Sanat olmadan toplum ayakta kalamaz”

Sevilen sanatçı Onur Akın, korona virüsü salgını sürecinde müzik sektörünün zor günler yaşadığını belirtti. Hiçbir destek paketinden faydalanamayan müzik sektörü ve sektörle ilgili diğer çalışanlar için Büyükşehir belediyeleri ve belediyelere projeler sunduklarını kaydeden Akın, şu zamana kadar bir adım atılmadığını söyledi.

Tarihi Yağ Hali yeniden canlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde Arasta'daki eski Yağ Hali olarak bilinen alanı yeni yüzüyle Muğlalılarla buluşturuyor.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde sona yaklaşıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ismini halkın belirlediği, bünyesinde çok amaçlı salon, kreş, çocuk atölyesi, sanat atölyeleri, dijital kütüphane, sergi salonu, spor salonu, düğün salonu, kitap kafe ve kapalı otopark bulunan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Kurşunlu meydanında çalışmalar başladı

Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün yürüttüğü Kurşunlu Cami tadilatı ile Muğla Valiliği ve Menteşe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek meydan projesi çalışmaları başladı. Proje kapsamında ilk olarak meydanın etrafı kapatıldı. Çardaklar ve oturma gruplarının sökülmesinin ardından meydanda bulunan havuzun yıkımı gerçekleştirildi.

Sanatçı Seda Sayan'dan belediyeye ziyaret

Milas'ın Ören Mahallesinden ev alarak Milas'a yerleşen ünlü sanatçı Seda Sayan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ı da makamında ziyaret etti.

Sosyal medyada 'İyi bilmezdik', 'Şık olmadı' tartışması

Karya döneminin antik liman kentlerinden birisi olan Datça'daki Knidos antik kentinde kazı amacıyla gelen ve birçok tarihi eseri Amerika'ya kaçırdığı ileri sürülen Prof. Arkeolog Iris Cornelia Love'un ölümü sonrası Datça Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yayımlanan mesaj tartışma konusu oldu.

Uluslararası karikatür yarışmasının başvuru şartları güncellendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin bu sene uluslararası olarak düzenlediği karikatür yarışmasında Covid-19 önlemleri kapsamında son başvuru tarihi ve katılım şartları güncellendi.

Menteşe'de Dünya Romanlar Günü'ne özel müzik şöleni

Muğla'nın Menteşe ilçesinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'ne özel farklı bir etkinlik gerçekleştirildi.

İki Yazar Mahkemelik Oldu

Herkesin severek okuduğu yazar Azra Kohen aforizmaları ile zihinlerde iz bırakan Altın Kalem ödüllü yazar Yiğit Caner Ertoşi’den şikayetçi oldu. 

Ülkü Ocakları Muğla’da Kitap Seferberliği Başlattı

Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle eğitimlerine evde devam etmek durumunda kalan öğrencilere Ülkü Ocaklarının yakın zamanda çıkardığı ‘’ Kür Şad Destanı’’ kitabını hediye ettiği bir sosyal medya zinciri başlattı.

Toplam 522 haber.